Domů Hlavní zprávy POKUS VRAŽDY: Útočník v Horních Měcholupech napadl a pobodal 18letou ženu, ta...

POKUS VRAŽDY: Útočník v Horních Měcholupech napadl a pobodal 18letou ženu, ta skončili v péči lékařů

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv Události112.cz / J.B. (2011)

Praha – (Aktualizováno) Na Praze 10 v Horních Měcholupech zaútočil agresivní pachatel na teprve osmnáctiletou mladou ženu, kterou přepadl a poté pobodal nožem. Mladá žena skončila s vážným zraněním v péči lékařů. Tento odporný čim vyhodnotili pražští kriminalisté, jako pokus o vraždu!

O případu dnes informoval pražský policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že včerejšího dne, okolo 22. hodiny přijal operátor tísňové linky 158 oznámení, že na Dýšinské ulici v Horních Měcholupech byla napadena žena, která zůstala ležet na zemi s několika bodnými zraněními. Policisté, kteří vyrazili na místo, zraněné osmnáctileté ženě poskytli první pomoc a předali ji do péče záchranářům.

„Celý případ si následně převzali kriminalisté z prvního oddělení pražské policie, kteří na něm pracují pro podezření ze spáchání trestného činu pokus vraždy. Ještě v průběhu noci se jim podařilo zadržet osobu, která by mohla mít s případem spojitost,“ upřesnil k případu mluvčí policie Jan Daněk.

ČTĚTE TAKÉ: Dětská hra ohrozila piloty! Spěchali zachránit život. Zářící paprsek je mohl dokonce poslat k zemi

„V tuto chvíli kriminalisté pracují na objasnění celého případu a všech skutečností, přičemž není možné veřejnosti a mediím poskytnout detailnější informace,“ doplnil mluvčí policie.

AKTUALIZACE: 15. Listopadu

Vrchní komisař zahájil se zadrženým mladistvým mužem trestní stíhání pro provinění z vraždy ve stádiu pokusu.

„Jako obviněný se pak muž k činu doznal a byl podán podnět na jeho vzetí do vazby. Vzhledem k věku obviněného nebudeme k případu poskytovat další informace,“ uvedl mluvčí pražské police Jan Daněk.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na