Domů Z regionu Praha Hned dva řidiči chtěli finančně uplatit policisty v hlavním městě, nevyšlo jim...

Hned dva řidiči chtěli finančně uplatit policisty v hlavním městě, nevyšlo jim to!

0
Sdílet
Dopravní policie, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Praha – Policisté z hlavního města čelili dvěma nabídkám úplatků od řidičů při místních silničních kontrolách. Oba řidiči měli smůlu! Informoval o tom dnes mluvčí pražské policie Jan Daněk.

První situace se odehrála 4. ledna 2017 přibližně hodinu po půlnoci v Praze 9 na ulici Tupolevova.

„Hlídka policistů z místního oddělení Letňany tam zastavila řidiče vozidla Mercedes a podrobila ho dechové zkoušce. Ta byla pozitivní s naměřenou hodnotou více než dvě promile alkoholu. Následně třiačtyřicetiletý řidič policistům sdělil, že by chtěl situaci vyřešit jinak a že má na účtu spousty peněz. Tuto nabídku pak ještě nejméně dvakrát zdůraznil. Muž proto skončil na policejním oddělení pro podezření ze spáchání trestných činů  ohrožení pod vlivem návykové látky a podplácení. V případě odsouzení mu hrozí až šest let odnětí svobody,“ uvedl Jan Daněk z pražské republikové policie.

Druhý případ se stal 9. ledna 2017 také hodinu po půlnoci v Praze 4 na ulici K Libuši, kde hlídka policistů z cizinecké policie zastavila řidiče vozidla Volvo.

„Následnou lustrací v evidenci policisté zjistili, že má třicetiletý muž soudem uložený zákaz řízení motorových vozidle a to až do konce roku 2017. Řidič byl následně podroben orientačnímu testu na drogy, který byl pozitivní na amphetaminy. Muž pak z kapsy postupně vytáhl dvě dvoutisícové bankovky a dával je policistům, že je to dárek,“ sdělil mluvčí policie a dodal, že i v tomto případě vše skončilo předvedením na policejní služebnu a zahájením trestního stíhání pro trestné činy podplácení a maření úředního rozhodnutí a vykázání.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na