Domů Hlavní zprávy Ve Františkolázeňském hotelovém bazénu unikl chlór, lázeňští hosté byli v pořádku

Ve Františkolázeňském hotelovém bazénu unikl chlór, lázeňští hosté byli v pořádku

0
Sdílet
HZS KvK
V hotelovém bazénu ve Františkových Lázních unikl chlor, hosté v ohrožení nebyli. Autor: HZS Karlovarského kraje

Františkovy Lázně –  V jednom z Františkolázeňských hotelů v pátek 12. května, v dopoledních hodinách uniklo přibližně deset litrů kapalného chloru v technologické místnosti hotelového bazénu. Hosté hotelu byli v pořádku. Na místě zasahovali profesionální hasiči a policisté.

V hotelovém bazénu ve Františkových Lázních unikl chlor, hosté v ohrožení nebyli. Autor: HZS Karlovarského kraje

O události informoval krajský mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal s tím, že nebezpečná látka se nedostala nikam mimo technologickou místnost.

V hotelu bylo v době události osm desítek hostů plus personál, nikdo nebyl v ohrožení.

„Přivolaní hasiči tak neřešili evakuaci hotelu, zaměřili se na likvidaci uniklé látky. Vzhledem k nebezpečnosti chloru provedli zásah v ochranných protichemických oblecích, použili sorpční rohože, které dokáží vstřebat veškerou uniklou látku. Tyto rohože poté odvezli na likvidaci,“ upřesnil Kasal.

„Po celou dobu zásahu prováděli měření chloru ve vzduchu pomocí detekčních přístrojů, na začátku zásahu bylo naměřena malá koncentrace, postupně už nebylo naměřeno nic,“ doplnil k události mluvčí hasičů a upřesnil, že zásah samotný trval jednu hodinu a během celé události nedošlo k žádnému zranění ani k žádným zdravotním komplikacím.

ČTĚTE TAKÉ: VIDEO: Autentické záběry z požáru dřevěné kůlny v Karlových Varech

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na