Domů Z regionu Praha Ukrajinec se vydával za Rumuna. Dva roky podnikal v Praze pod falešnou...

Ukrajinec se vydával za Rumuna. Dva roky podnikal v Praze pod falešnou identitou

0
Sdílet
Ukrajinec se vydával za Rumuna. Podnikal v Praze pod falešnou identitou. Autor: Policie ČR

Praha – Nyní spadla klec. Ukrajinec, který více, jak dva roky podnikal v hlavním městě pod falešnou identitou, nyní skončil v péči mužů zákona. Pražská cizinecká policie po několikaměsíčním usilovném pátrání dopadla v těchto dnech Ukrajince, který se pohyboval po území České republiky pod falešnou identitou.

O případu informovala pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová s tím, že na počátku září loňského roku obdrželi policisté informaci o padělaném rumunském cestovním dokladu. Jeho majitel díky dokladu získal v lednu 2015 přechodný pobyt v ČR. Cizinecká policie proto vyhlásila zmíněný cestovní doklad do pátrání a v následujících měsících se snažila veškerými možnými způsoby dotyčnou osobu kontaktovat.

„Při prověřování pracovní smlouvy, doložené k žádosti o přechodný pobyt na území ČR, policisté narazili na stopu vedoucí v konečném důsledku k zadržení 49letého cizince. Muž se tentokrát prokazoval pravým cestovním dokladem ukrajinského státního příslušníka.  Dalším šetřením policistů vyšlo najevo, že cizinec pod falešnou identitou figuroval v obchodním rejstříku jako jednatel hned několika firem,“ uvedla mluvčí policie.

Ukrajinec se vydával za Rumuna. Podnikal v Praze pod falešnou identitou. Autor: Policie ČR

„Vzhledem k popisovaným skutečnostem cizinecká policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů poškození cizích práv a padělání a pozměnění veřejné listiny a případ předala do vyšetřování kolegům z kriminální policie. Ti budou v rámci dalšího vyšetřování prověřovat i podíl dalších osob na trestné činnosti. Existuje zde totiž rovněž podezření z přečinů napomáhání k neoprávněnému pobytu na území republiky a neoprávněného zaměstnávání cizinců,“ upřesnila mluvčí policie.

PSALI JSME: V Pražské Modřanské rokli se zastřelil neznámý muž, na místě zasahují kriminalisté

„Vyšetřování případu probíhá pod dozorem státního zástupce, cizinec byl po provedení nezbytných úkonů trestního řízení propuštěn na svobodu,“ doplnila mluvčí pražské republikové policie Andrea Zoulová.

-jb, sim

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na