Domů Dopravní nehody V Uhelné na Jesenicku se zřítilo malé letadlo, které zavadilo o dráty...

V Uhelné na Jesenicku se zřítilo malé letadlo, které zavadilo o dráty vysokého napětí

0
Sdílet
Malé letadlo, ilustrační foto. Autor: Pixabay. Licence: CC0 Public Domain

Jesenicko –  V Uhelné na Jesenicku se v sobotu 24. června, krátce po jednadvacáté hodině zřítilo malé motorové letadlo, které při přistání zavadilo o dráty vysokého napětí. Při nehodě v letadle cestovaly dvě osoby.

O nehodě informovala policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že podle prvotních informací mělo letadlo z prozatím přesně nezjištěných příčin zavadit při přistávání o dráty elektrického vedení a následně mělo dojít k jeho pádu.

V letadle se nacházely dvě osoby, které utrpěly zranění.

U pilota byla provedena jak orientační dechová zkouška na alkohol, tak i orientační test na omamné a psychotropní látky. Obojí bylo negativní. V důsledku uvedené události došlo k výpadku dodávky elektrické energie do zhruba 15 obcí na Jesenicku.

„Přesné příčiny pádu, veškeré okolnosti a souvislosti zjišťujeme ve spolupráci s Leteckou amatérskou asociací ČR. Škoda na letadle a na poškozených drátech byla předběžně vyčíslena na 150 000 korun,“ upřesnila k nehodě mluvčí policie.

„Škoda v souvislosti s přerušením dodávky elektrické energie zatím stanovena nebyla, ta bude předmětem dalšího šetření,“ doplnila policejní mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ: Jízdou civilní osoby ve služebním vozidle BMW i8 nebyl porušen právní předpis ani interní akt řízení

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na