Domů Hlavní zprávy Z události otevření bytu byl nakonec požár s desítkami evakuovaných

Z události otevření bytu byl nakonec požár s desítkami evakuovaných

0
Sdílet
Požár v sokolovském bytě. Autor: HZS Karlovarského kraje

Sokolov – Matka s dítětem skončila v péči lékařů, kouře se nadýchal také policista, který byl v hořícím bytě jako první. Otevřít byt na žádost volající ženy v Sokolově vyjížděli hasiči ze sokolovské stanice.

Podle oznamovatelky bylo v bytě dvouleté dítě a na zapnutém sporáku jídlo. Během příjezdu k místu zásahu se otevření bytu změnilo na požár, kdy právě jídlo na zapnutém vařiči začalo hořet.

Operační středisko tak na místo ihned vyslalo další jednotky hasičů. Ještě před první jednotkou hasičů byla na místě hlídka policie, která vstoupila do bytu a hořící potraviny zalila vodou. Hasiči dokončili likvidaci požáru a provedli odvětrání. Kouř z požáru už se stihl rozšířit i do ostatních prostorů domu.

Na místě tak zasahovala záchranná služba, která odvezla do nemocnice matku a dítě z hořícího bytu, zkontrolovala také jednu ženu z bytu nad požárem, která si stěžovala na nevolnost kvůli kouři. Také jeden z policistů, který na místě zasahoval jako první, byl intoxikovaný kouřem. Hasiči evakuovali tři desítky obyvatel domů, do svých bytů se mohli vrátit po důkladném odvětrání.

Podle vyšetřovatele požár je příčinou nedbalost a výše škody je odhadnuta na 100 tisíc korun.

Při příjezdu na místo zásahu navíc došlo k dopravní nehodě sokolovské hasičské cisterny s osobním autem. Tato nehoda je bez zranění. Příčinou nehody se zabývá policie.

PSALI JSME TAKÉ: U požáru kuchyně v jirkovském bytě zasahovaly tři hasičské jednotky

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na