Domů Hlavní zprávy ÚAMK varuje – Dvě dětské autosedačky jsou smrtelně nebezpečné!

ÚAMK varuje – Dvě dětské autosedačky jsou smrtelně nebezpečné!

0
Sdílet
Dvě dětské autosedačky jsou smrtelně nebezpečné. Autor: ÚAMK

Česká republika – Nárazové zkoušky dětských autosedaček, které provádí německý autoklub ADAC a testovací společnost Stiftung Warentest, ukázaly extrémně nebezpečné autosedačky.

 

Důrazně nedoporučujeme nákup dvou typů autosedaček, které při nárazu mohou zabít vaše dítě. To vše ukázal právě probíhající test více než dvaceti dětských autosedaček, kde výsledky všech testovaných vzorků budeme znát až v říjnu. Toto je však tak závažné zjištění, že nešlo nechat bez povšimnutí.

U modelu Recaro Optia se základnou SmartClick došlo při čelním nárazu v 64 km/h k oddělení dětské autosedačky i s dítětem ze základny a katapultování směrem na místo spolujezdce. Tento výrobce navíc propadl již podruhé v testu za poslední dva roky! Také loňská verze se při stejném testu utrhla ze základny Recarofix.

Druhá životu nebezpečná sedačka je Jané Grand modelový rok 2017. U ní při čelním nárazu v 64 km/h nevydržely bezpečnostní prvky (Izofixové kotvy), kterými ji lze připevnit k Izofixovým bodům ve vozidle.

Obě společnosti zatím nedokáží vysvětlit, proč k události došlo. Firma Jané dočasně zastavila prodej modelu Grand a zahájila hloubkovou kontrolu svého výrobku a postupů výroby.

Co mají uživatelé dělat?

Ti co mají zakoupen daný model autosedačky, by měli okamžitě kontaktovat prodejce a přestat užívat tento typ dětské autosedačky. Je životu nebezpečný!

VIDEO: Varování z testu dětských autosedaček – 2017

Varování z testu dětských autosedaček - 2017

 

PSALI JSME TAKÉ: ÚAMK informuje – SOS tlačítko pomáhá!

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na