Domů Hlavní zprávy U požáru skladu firmy v Hulíně na Kroměřížsku zasahovali hasiči, použít museli...

U požáru skladu firmy v Hulíně na Kroměřížsku zasahovali hasiči, použít museli speciální hasební zařízení COBRA

0
Sdílet
Hasiči - Ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2011)

Hulín – Krátce po půl druhé odpolední v sobotu 13. října, přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení na tísňové lince 112 o požáru v prostoru skladu firmy na ulici Nádražní v Hulíně. Informovala o tom tisková mluvčí zlínských hasičů Lucie Javoříková.

Po příjezdu hasičů na místo velitel zásahu potvrdil požár uvnitř skladové haly. Ihned hasiči v dýchací technice nasadili hasební proud.

Po chvíli dostali požár pod kontrolu. Zásah komplikoval hustý kouř. „Hasiči proto použili přetlakovou ventilaci. Při kontrole budovy termokamerou objevili ve střešním prostoru skrytá ohniska. Proto použili přes střešní krytinu speciální hasební zařízení CCS COBRA, kterým během okamžiku požár uhasili,“ upřesnila Javoříková.


ZAUJALO NÁS: Slavnostní převzetí a představení cisternových zodolněných stříkaček
Včera dopoledne byla v Jihlavě slavnostně předána a představena dvojice cisternových zodolněných stříkaček. Do výbavy Záchranného útvaru HZS ČR tak přibyla další speciální technika. Jedná se totiž o cisterny v modifikaci, jaká nemá v Česku obdoby. 

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru. Škodu stanovil na padesát tisíc korun a výše uchráněných hodnot se vyšplhala na jeden a půl miliónu korun,“ doplnila k sobotnímu požáru mluvčí krajských hasičů.

-sim, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na