Domů Dopravní nehody FOTO: U Ostroměře se střetl kamion s traktorem, silnice I/35 byla zcela...

FOTO: U Ostroměře se střetl kamion s traktorem, silnice I/35 byla zcela uzavřena

0
Sdílet
U Ostroměře se střetl kamion s traktorem. Autor: HZS KHK

Hradec Králové / Jičín – K vážné dopravní nehodě došlo v úterý 31. října na hlavním silničním tahu z Hradce Králové do Jičína u Ostroměře, kde se střetl projíždějící kamion s traktorem. Silnice I/35 byla po nehodě zcela uzavřena. Oba šoféři skončili v péči záchranářů.

Podle informací redakce Události112.cz na místě nehody zasahovaly všechny záchranné složky IZS. 

O nehodě dnes informovala tisková mluvčí Martina Götzová z HZS Královéhradeckého kraje s tím, že kamion zůstal po střetu mimo vozovku a traktor se převrátil na bok. Řidiče obou vozidel si do péče převzala Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje. Hasiči asistovali při transportu jednoho z nich do sanitky. Oba řidiči pak byli převezeni k ošetření do nemocnice.

„Silnice I. třídy zůstala po nehodě zcela uzavřena. Poté, co se hasičům podařilo havarovaný traktor nadzvednout a uvolnit jeden jízdní pruh, byla silnice před čtrnáctou hodinou kyvadlově průjezdná.  Náklad z kamionu pak bylo nutné přeložit,“ upřesnila Götzová.

FOTOGALERIE: U Ostroměře se střetl kamion s traktorem.

Hasiči na místě zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a zajistili úklid vozovky tak, aby byla pro projíždějící řidiče bezpečná.

„V koloně, která se kvůli uzavírce utvořila, pak došlo k další dopravní nehodě. Vozidla na místě nedobrzdila a došlo tak ke střetu nákladního automobilu s třemi osobními vozidly. Nehoda se stala taktéž na silnici I/35, konkrétně u obce Podhorní Újezd a Vojice. Hořická jednotka, která zasahovala jen chvíli předtím u dopravní nehody u Ostroměře, byla vyslána na místo, aby zajistila unikající provozní kapaliny na komunikaci. Hasiči zasypali kapaliny sorbentem a postarali se o úklid vozovky. Poté asistovali při řízení dopravy. Událost se obešla bez zranění,“ doplnila k události mluvčí hasičů.

Příčiny nehody vyšetřují dopravní policisté.

ČTĚTE TAKÉ: Trolejbus v Ostravě srazil chodkyni, žena na místě zemřela

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na