Domů Hlavní zprávy U Ostředku na Benešovsku hoří hala s pneumatikami, hasičům byl vyhlášen III....

U Ostředku na Benešovsku hoří hala s pneumatikami, hasičům byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu

0
Sdílet
Fotografie z dopravních kamer na D1. | 35km, dálnice D1. Zdroj: ŘSD

Benešovsko – U Ostředku na Benešovsku došlo ve středu 10. května v odpoledních hodinách k mohutnému požáru haly, ve které jsou mimo jiné uskladněny pneumatiky. Na místě zasahuje několik desítek profesionálních i dobrovolných hasičů.

Podle aktuálních informací redakce Události112.cz se zasahující hasiči potýkají na místě požáru s nedostatkem vody, je zajištěna kyvadlová doprava. Požár hasiči hasí několika vodními proudy, v dýchací technice.

Zasahujícím hasičům byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu.

Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka jsou plameny i kouř vidět z velké dálky. Především pak v blízksti dálnice D1 okolo 35 kilometru.

Dálnice D1 – aktuálně:

35. kilometr dálnice D1, požár pneumatik a přilehlé budovy je nyní aktuálně v plném rozsahu, řidiči připravte se na komplikace a hustý kouř na dálnici, který nyní monitoruje policie i hasiči. Na dálnici se tvoří kolony.

Zasahující jednotky hasičů si vyžádali i asistenci těžkého kolového nakladače ze Zbirohu, který bude hořící hromady pneumatik rozhrnovat. „Na místě je krajský vyšetřovatel hasičů a kriminalisté, kteří budou zjišťovat příčinu požáru,“ řekl Holomčík.

Kvůli najíždění hasičské techniky byla zcela uzavřena silnice číslo 1107 u obce Ostředek.

Dle dostupných informací, které zveřejnil v podvečerních hodinách server požáry.cz  plameny zachvátily halu firmy Sycorex CR s.r.o., která za normálních okolností zpracovává použité nepotřebné pneumatiky k jejich dalšímu použití.

ČTĚTE TAKÉ: V obci Cerhenice na Kolínsku hořel zemědělský objekt, zasahovalo několik hasičských jednotek

Autor: Jiří Berec,
redakce Heulos TV 112

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na