Domů Dopravní nehody U Opatovického písníku zůstala po ošklivé nehodě ve voze uvězněna řidička s...

U Opatovického písníku zůstala po ošklivé nehodě ve voze uvězněna řidička s malým chlapcem

0
Sdílet
Dopravní nehoda na hlavní silnici č. I/37 mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Autor: HZS Královohradeckého kraje

Pardubicko – K vážné nehodě osobního vozidla došlo dnes 23. listopadu ráno na hlavní silnici č. I/37 mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

U Opatovického písníku na Pardubicku ve směru na Hradec Králové havarovala řidička osobního vozidla Opel Zafira, která z dosud neznámých příčin vyjela ze silnice a narazila do stromu. Ten vyvrátila a zůstala s autem zaklíněná mezi dalšími dvěma kmeny.

Na místo události vyjeli v 07:21 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové s rychlým zásahovým vozidlem, cisternou a vyprošťovacím automobilem. Hasiči na místo dorazili jako první ze záchranných složek a zjistili, že žena zůstala v autě zaklíněná. Spolu s ní ještě v autě cestovalo malé dítě, které před příjezdem hasičů vytáhli z vraku svědci nehody.

Zasahující hasiči nejprve zabezpečili osobní vůz proti pádu a následně pomocí speciálního hydraulického nářadí vyprostili těžce zraněnou devětadvacetiletou ženu. Do příjezdu záchranářů hasičům na místě pomáhal s péčí o řidičku hradecký lékař záchranné služby, který jel do služby.

Po vyproštění byla žena ihned předána do péče záchranné služby, která ji po nezbytném ošetření a zajištění životních funkcí převezla do nemocnice.

K nehodě se vyjádřil také mluvčí záchranářů Ivo Novák s tím, že zasahující zdravotníci po vyproštění z vraku ženě museli zajistit dýchací cesty a napojit ji na umělou plicní ventilaci. Po poskytnutí nezbytné přednemocniční péče byla žena okamžitě transportována do traumacentra v královéhradecké nemocnici.

„Připravenému týmu zdravotníků byla žena předána ve vážném stavu,“ doplnil Ivo Novák krajský mluvčí, ZZS Královéhradec­kého kraje

Chlapec, kterému hasiči darovali plyšového dráčka Záchranáčka, neutrpěl viditelná poranění, ale byl také převezen k vyšetření do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Po zadokumentování události Policií ČR hasiči upevnili zaklíněné vozidlo popruhy a pomocí ramene jeřábu ho vyprostili a ustavili na zem. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Autor:
por. Bc. Martina Žahourková
– tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje