Domů POŽÁRY A HASIČINA Na silnici E50 nedaleko obce Bánov na Zlínsku hořel kamion převážející automobily

Na silnici E50 nedaleko obce Bánov na Zlínsku hořel kamion převážející automobily

0
Sdílet
U požáru kamionu na silnici E50 nedaleko obce Bánov na Zlínsku zasahovalo několik jednotek hasičů. Autor: HZS Zlínského kraje

Bánov – Poblíž obce Bánov na Zlínsku zasahovalo několik hasičských jednotek na silnici E50 u požáru kamionu, který přepravoval automobily. K události došlo v 10:45 hodin, dne 04.11.2017. Informoval o tom krajský mluvčí Zlínských hasičů Pavel Řezníček.

Průzkumem bylo na místě zjištěno, že požár zasáhl motorový prostor i kabinu nákladního tahače Scania a rozšířil se na další tři převážené osobní vozy. Hasiči pomocí několika vodních proudů požár lokalizovali. Událost se naštěstí obešla bez zranění.

ČTĚTE TAKÉ: V nepřístupném te­rénu v pražských Bohnicích hořela chata, zasahovaly tři hasičské jednotky

„Při požáru došlo k poškození palivových nádrží tahače a k úniku pohonných hmot. Na místo byl proto povolán také chemický automobil ze stanice Uherské Hradiště a bylo zajištěno přečerpání paliva do náhradních nádob. O události byli okamžitě informováni také zástupci životního prostředí,“ upřesnil Řezníček.

Celková likvidace požáru byla velitelem zásahu oznámena ve 12:54 hodin. Rychlým zásahem jednotek se podařilo zachránit pět převážených vozů.

„Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů z Uherského Hradiště, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru i výši škody, která byla způsobena,“ doplnil mluvčí hasičů.

-jb, redakce,
HZS Zínského kraje

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na