Domů Dopravní nehody U Kadaně na Chomutovsku havaroval autobus, zraněno bylo několik osob

U Kadaně na Chomutovsku havaroval autobus, zraněno bylo několik osob

0
Sdílet
foto redakce

Chomutovsko – Aktualizujeme. U Kadaně na Chomutovsku na silnici třetí třídy poblíž místa, kde se kříží s hlavní silnicí I/13 z Klášterce nad Ohří do Chomutova v pátek 29. dubna v podvečerních hodinách havaroval autobus, který se zde střetl s vozidlem. Podle prvotních informací se při nehodě zranilo více osob. Přesný počet zraněných zatím aktuálně není redakci znám.

Na místě zasahují všechny záchranné složky IZS. Krajské operační středisko ústecké záchranné služby na místo povolalo také lékařský vrtulník. Komunikace je v místě nehody zcela uzavřena. Dopravu zasahující policisté odklánějí přes objízdné trasy.

Auto a autobus se srazily krátce před sedmou hodinou večer. Autobus ve kterém v době nehody cestovalo několik cestujících skončil po karambolu převrácen na boku vedle silnice, kde navíc prorazil parovod z elektrárny na Klášterec nad Ohří, ten byl proto uzavřen.

Aktualizujeme: 20.45 hodin.

Aktuální informace o nehodě přináší Honza Vraný z mediální agentury JV Press, které krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková po půl deváté večerní  sdělila, že je na místě zatím šestnáct zraněných osob, z nichž šest utrpělo těžká zranění.

„V autobusu cestovalo třicet lidí, hasičům se je podařilo dostat z vozu. Někteří zranění byli zalíněni mezi sedačkami. Pro nezraněné cestující přijel evakuační autobus hasičů,“ uvedla agentura JV Press s odkazem na mluvčí ústecké policie.

(Připravujeme další podrobnosti k této vážné dopravní nehodě).

Aktualizujeme: 21.20 hodin

Podle aktuálních večerních informací krajského mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokopa Voleníka k 21.20 hodiny večerní se při nehodě zranilo 25 osob z toho 12 osob lehce, 7 osob utrpělo těžká zranění a 6 osob utrpělo středně těžká poranění. Osoby, které při nehodě utrpěly poranění lehkého charakteru byly převezeni hasičským autobusem na Centrální příjem mostecké nemocnice k dalšímu ošetření. Ostatní zraněné osoby byly do nemocnic transportovány sanitkami a záchranářskými vrtulníky.

„Na místě nehody zasahovaly čtyři posádky ústecké záchranné služby a posádka záchranné služby sousedního Karlovarského kraje. Spolu se záchrannou službou zasahovaly u nehody také sanitky Dopravní zdravotnické služby Chomutova a Kadaně“, vysvětlil Voleník.

„Vedle pozemních posádek Zdravotnické záchranné služby a Dopravní zdravotnické služby Krajské operační středisko ústecké ZZS na místo této vážné dopravní nehody povolalo postupně tři vrtulníky Letcké záchranky a to z ústeckého, plzeňského a hlavního města Prahy,“ doplnik k nehodě pro Události112.cz krajský mluvčí ústecké záchranky.

Aktualizujeme: 21.30 hodin

Na místo zamířili také členové posstraumatického týmu Hasičského záchranného sboru Ústeckého i Karlovarského kraje.

Aktualizujeme: 22.00 hodin

Aktuálně probíhá na místě odklízení následků této vážné dopravní nehody. Silnice je stále uzavřena a to v obou směrech. Doprava je policisty odkláněna přes objízdné trasy.

Co stálo za touto velmi vážnou dopravní nehodou, při které bylo zraněno na tři desítky osob nyní zjišťují dopravní policisté. Vzhledem k tomu, že se jednalo o dopravní nehodu s větším počtem zraněných osob, byla tato dopravní nehoda záchranáři vyhodnocena, jako mimořádná událost s výpomocí sousedních krajů.

Nedávná dopravní nehoda autobusu u Panenského Týnce na Lounsku

Šest hasičských jednotek, čtyři z Ústeckého kraje a dvě ze Středočeského kraje, jako mezikrajská výpomoc, vyjelo k vážné dopravní nehodě autobusu u Panenského Týnce okres Louny, ke které došlo začátkem března tohoto roku.

V autobusu tehdy cestovalo 41 dětí ze základní školy z Vejprt.

SMUTNÁ BILANCE: Při nehodě byly čtyři děti a jedna učitelka těžce zraněny, ostatní účastníci nehody byli zraněni lehce. Na místě zasahovalo několik sanitních vozů ústecké, středočeské i pražské záchranky a také speciální autobus profesionálních hasičů, který dopravil za asistence záchranářů lehce zraněné děti do pražské nemocnice na pozorování.

Vrtulník Letecké záchranné služby tehdy kvůli velmi nepříznivému počasí zasáhnout nemohl. Poblíž havárie autobusu havarovalo nejméně pět osobních automobilů včetně jednoho ze zasahujících sanitních vozidel záchranné služby.

jb, redakce

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar