Domů Dopravní nehody U hradu Buchlov došlo k těžké dopravní nehodě, přistát musel i vrtulník...

U hradu Buchlov došlo k těžké dopravní nehodě, přistát musel i vrtulník záchranářů

0
Sdílet
Vážná nehoda u hradu Buchlov - zásah složek IZS. Autor: HZS Zlínského kraje

Buchlov – K dopravní nehodě osobních vozidel zn. Volkswagen a Audi došlo na hlavním silničním tahu E 50 poblíž odbočky na hrad Buchlov.

Jako první dorazili na místo hlášené dopravní nehody v 09:35 hodin profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště. V dalších minutách je následovali i dobrovolní hasiči z blízkých Buchlovic.

Řidič i spolujezdec z vozidla Audi vyvázli z nehody bez zranění. Zraněného řidiče vozidla Volkswagen okamžitě po nehodě vyprostili z vraku svědci nehody a začali mu poskytovat první pomoc. V následné resuscitaci pokračovali až do příjezdu zdravotnické záchranné služby i profesionální hasiči.

Zraněný pak byl z místa nehody transportován do nemocnice vrtulníkem.

Zraněného řidiče transportoval od nehody u hradu Buchlov vrtulník LZS. Autor: HZS Zlínského kraje
Zraněného řidiče transportoval od nehody u hradu Buchlov do nemocnice vrtulník LZS. Autor: HZS Zlínského kraje

Po předání zraněného záchranářům hasiči zajistili místo nehody a havarovaná vozidla proti vzniku požáru. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbenty. Provoz na komunikaci byl po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému uzavřen a řízen policisty.

O půl jedenácté odeslal velitel zásahu jednotku z Buchlovic. Profesionální hasiči z Uherského Hradiště zůstali na místě až do ukončení vyšetřování nehody. Poté pomohli s naložením vraků na odtahovou službu, odstranili následky nehody a komunikaci uklidili.

Autor:
por.Libor Netopil
* tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje