Domů Dopravní nehody U Chrastavy srazilo osobní vozidlo chodce, na místě zemřel

U Chrastavy srazilo osobní vozidlo chodce, na místě zemřel

0
Sdílet
Dopravní policie, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Chrastava – V sobotu 25. listopadu, krátce po půlnoci, vyjížděli policisté, záchranná služba i hasiči k tragické nehodě na silnici I/35. Ve směru na Děčín, zhruba tři sta metrů před sjezdem na Chrastavu, došlo ke střetu osobního vozu s chodcem. Sražený chodec, při střetu s vozidlem utrpěl mnohočetná zranění, i přes veškerou snahu přivolaných záchranářů svým zraněním podlehl.

O nehodě informovala mluvčí policie Vlasta Suchánková s tím, že chodec měl jít, podle zatím prvotních informací, středem vozovky. Na sobě měl tmavé oblečení – tmavou bundu, kalhoty, boty. Mladý muž utrpěl velmi závažná poranění, kterým přímo na místě nehody podlehl.

U řidiče osobního vozu, který byl účastníkem tragické dopravní nehody, provedli policisté přímo na místě střetu orientační dechovou zkoušku i další test na možnou přítomnost jiných návykových látek. Oba dva testy vyšly negativně.

Osobní vozidlo policisté zajistili pro účely znaleckého zkoumání.

„Soudní znalec z oboru silniční dopravy bude vypracovávat také odborný posudek k samotné nehodě, tedy k nehodovému ději, mechanismu dopravní nehody a objektivním příčinám jejího vzniku,“ uvedla policejní mluvčí.

„Teprve na základě znaleckého posudku bude posouzena míra zavinění jednotlivých účastníků nehody. Ke zjištění přesné příčiny smrti mladého muže, který při střetu s vozidlem zemřel, bude nařízena soudní pitva,“ doplnila k nehodě mluvčí policie.

ČTĚTE TAKÉ: Již druhá sanitka záchranářů v tomto týdnu havarovala v Praze

Dle informací krajské redakce serveru Události112.cz museli policisté v souvislosti s vyšetřováním nehody komunikaci, ve směru na Děčín úplně uzavřít, a to až do brzkých ranních hodin.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na