Domů Hlavní zprávy V tunelu Radejčín na dálnici D8 se konalo záchranářské cvičení, námětem byla...

V tunelu Radejčín na dálnici D8 se konalo záchranářské cvičení, námětem byla vážná dopravní nehoda

0
Sdílet
Cvičení složek IZS Ústeckého kraje v dálničním tunelu, dálnice D8. Zdroj: Dálnice D8 / facebook.com

Radejčín / Dálnice D8 – Ve středu 20. září se v dopoledních hodinách konalo na dálnici D8 – Radejčín, velké záchranářské cvičení, všech složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje. Námětem záchranářského cvičení byla vážná dopravní nehoda linkového autobusu, dodávky a dvou osobních vozidel s větším počtem zraněných osob.

Při dopravní nehodě došlo k požáru dodávkového vozidla. Úkolem zasahujících hasičů a zdravotníků bylo, mimo jiné i vyproštění zraněných osob z havarovaných vozidel s poskytnutím odborné přednemocničné péče.

Informoval o tom aktuálně server požáry.cz, nprap. Pavel Pech -vrchní inspektor a technik CHaTS z Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, Územního odboru Litoměřice.

„Cvičení se účastnily jednotky HZS ze stanic Lovosice, Ústí nad Labem a Louny a SDH Prackovice, Stebno-Podlešín, Chotiměř, Řehlovice,“ doplnil pro server požáry.cz Pavel Pech.

ČTĚTE TAKÉ: Mladý řidič osobáku zemřel na Teplicku pod koly linkového autobusu

Vedle profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek na místě cvičení zasahovalo několik posádek Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje a Policie ČR.

Po dobu probíhajícího cvičení byla dálnice zcela uzavřena a to pro veškerou dopravu.

Autor:
Jiří Berec,
Krajská redakce

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na