Domů Hlavní zprávy Trojice lupičů chtěla okrást Mostečana, který vyhrál balík peněz v herně

Trojice lupičů chtěla okrást Mostečana, který vyhrál balík peněz v herně

0
Sdílet
Herna s automaty. Ilustrační snímek. Autor: archiv redakce

Mostecko – Z loupeže obvinil vyšetřovatel mostecké policie tři muže ve věku 30, 19 a 53 let z Mostu. Ti se zvlášť závažného zočinu dopustili začátkem února na třídě Budovatelů, kde chtěli okrást poškozeného muže. Ten byl před tím v jedné mostecké herně, kde vyhrál několik tisíc korun.

Informuje o tom mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková s tím, že v herně se dal do řeči s obviněnými, dva mladší se znali, třetí nejstarší se k nim přidal. Trojice měla výherci nabídnout za finanční úhradu dámskou společnost. Muž to odmítl a z herny odešel domů. Muži ho pronásledovali, znovu ho oslovili, ale on je ignoroval. Následně ho nejstarší z nich napadl a snažil se mu dostat do kapsy kabátu.

Do útoku se zapojil i třicetiletý Mostečan, který do muže strkal. Při napadení poškozenému upadla krabička s nově zakoupeným mobilem, kterou 19letý zvedl, a poté s 30letým komplicem z místa utekli. Nejstarší z povedeného trojlístku zůstal na místě a snažil se zmocnit výhry. Poškozenému při tom vypadla z kapsy peněženka, před nenechavcem ji nakonec ubránil. Volal při tom o pomoc. Poslední z tria rovněž z místa činu utekl.

Napadený muž utrpěl různá zranění, která si vyžádala lékařské ošetření. Policie na dva starší z trojice obviněných podala podněty na vazební stíhání.

„Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě a za tento trestný čin jim v případě uznání viny hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Všichni tři byli již v minulosti trestáni,“ dodala k loupeži mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

-jv

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na