Domů Dopravní nehody Třiadvacet aut havarovalo na D1 ve směru na Brno u dvanácti dopravních...

Třiadvacet aut havarovalo na D1 ve směru na Brno u dvanácti dopravních nehod

0
Sdílet
Hromadná nehoda ochromila dopravu na D1. Ilustrační snímek Honza Vraný/JV PRESS
Hromadná nehoda ochromila dopravu na D1. Ilustrační snímek Honza Vraný/JV PRESS

ČR – Přibližně patnáct minut před sedmou hodinou ranní jsme přijali oznámení o hromadné dopravní nehodě v úseku 52. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno.

V současné době stále mapujeme situaci na místě, která je velmi komplikovaná a nepřehledná. Předběžně jsme zaznamenali, že došlo k dvanácti dopravním nehodám s účastí třiadvaceti motorových vozidel, z toho šestnácti osobních, šesti nákladních a jednoho autobusu.

V této době máme informaci o zranění čtrnácti osob. Situaci na místě řeší několik policejních hlídek. V okolí dálnice by se mělo pohybovat přibližně 100 osob, kdy se jedná o účastníky vzniklé dopravní kolize.

Dálnice je nyní uzavřena na 49. km ve směru na Brno. Jak dlouho bude komunikace uzavřena nelze zatím odhadnout, může se řádově jednat o hodiny. Na místě stále zasahují jednotlivé složky IZS a následně budou odstraňovány následky této hromadné nehody.

V úseku od 43. km ve směru na Brno již vytvořená kolona stojí, z tohoto důvodu upozorňujeme řidiče, aby se pokusili této kolizní situaci vyhnout a včas opustili dálnici již na 41. km.

V souvislosti s touto kolizí zjišťujeme i aktuální stav komunikací v okolí události, neboť vlivem klimatických podmínek se na silnicích nižších tříd možných objízdných tras místy tvoří náledí.

 

Autor:
por. Bc. Zdeněk Chalupa
Policie ČR