Domů Dopravní nehody V Mostě najela tramvaj na kameny na kolejích a vykolejila. Incident se...

V Mostě najela tramvaj na kameny na kolejích a vykolejila. Incident se obešel bez zranění

0
Sdílet
Vykolejená tramvaj v Mostě. Autor: Jiří Holý/DPMML

Mostecko – Tramvaj jedoucí z Litvínova do Mostu vykolejila v neděli v podvečer v odbočovací zatáčce v takzvaném trianglu k zastávce Zimní stadion, poté co najela na kameny v kolejišti. Incidentem se zabývá policie. 

Mluvčí Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Jiří Holý k události uvedl, že při vykolejení přední soupravy naštěstí nebyl nikdo zraněn. S největší pravděpodobností šlo o úmysl, kdy neznámý pachatel položil na kolejiště kameny. Patrně šlo o klukovinu.

Vykolejenou tramvaj zvedali pracovníci dorpavního podniku přibližně od 17.30 hodin do 20.15 hodin zpět na koleje. Souprava vykolejila předním podvozkem mimo kolejiště. Zpět ji na koleje museli zvedat pomocí hydraulických zvedáků.

OFICIÁLNÍ VYJÁDŘENÍ VEDENÍ DP:

Zřejmě neuvážené školácké jednání ohrozilo cestující v tramvaji z Litvínova do Mostu v oblasti tzv. TRIANGLU před zastávkou Most, Zimní stadion. Někdo totiž úmyslně naskládal kameny na tramvajové koleje a tramvaj z nich kvůli této překážce vypadla. „Naštěstí se tato událost obešla bez zranění cestujících, avšak způsobila komplikace v tramvajové dopravě,“ řekl na místě ředitel DOPRAVNÍHO PODNIKU měst Mostu a Litvínova, a.s., Daniel Dunovský.

Vykolejená tramvaj v Mostě. Autor: DPMML

Okamžitě byla k nehodě přivolána Policie České republiky, která si incident zdokumentovala a vzápětí také pohotovostní skupina pracovníků DOPRAVNÍHO PODNIKU měst Mostu a Litvínova, která tramvaj musela pomocí hydraulických zvedáků dostat zpět na koleje. „Provoz byl nejprve zajištěn náhradní autobusovou dopravou, po zajištění místa nehody pak tramvaje do Litvínova a z Litvínova jezdily přes zastávku Most, nádraží. To způsobilo zdržení zhruba 4 minuty,“ doplnil Dunovský.

PSALI JSME TAKÉ: V Huslenkách na Vsetínsku se střetlo osobní vozidlo Volkswagen s motorovým vlakem

Autor: Honza Vraný

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na