Domů Dopravní nehody Tragická nehoda u Slušovic, řidič usmrtil staršího cyklistu. Nehodu vyšetřují kriminalisté

Tragická nehoda u Slušovic, řidič usmrtil staršího cyklistu. Nehodu vyšetřují kriminalisté

0
Sdílet
HZS ZLK
Smrtelná dopravní nehoda u Slušovic. Autor: HZS Zlínského kraje

Slušovice – Zranění, která byla zcela neslučitelná se životem. Taková je bilance sobotní tragické dopravní nehody u Slušovic, při které osobní vozidlo srazilo staršího cyklistu.

Na místě nehody zasahovaly dvě hasičské jednotky, záchranná služba i policisté. 

O nehodě informoval krajský mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil s tím, že událost byla na tísňovou linku oznámena ve 12.24 hodin. Na hlavní komunikaci mezi Lípou a Slušovicemi, u odbočky na obec Veselá, došlo ke střetu cyklisty s osobním vozidlem. Svědci nehody a následně i policisté, profesionální hasiči z centrální stanice Zlín a záchranáři se pokoušeli několik desítek minut cyklistu oživit. Ten ale zraněním na místě podlehl.

„Zlínští hasiči zabezpečili místo události a asistovali záchranářům a policistům. Na místo byli následně vysláni i dobrovolní hasiči ze Slušovic, kteří řídili provoz v místě nehody,“ upřesnil Netopil.

„Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému a následného vyšetřování nehody byl provoz na hlavní komunikaci mezi obcí Lípa a Slušovicemi uzavřen,“ doplnil k tragické nehodě mluvčí hasičů.

Tragickou událost si převzali k došetření kriminalisté.

-jb