Domů Dopravní nehody TRAGÉDIE: U Karviné havarovali s cisternou dobrovolní hasiči. Jeden hasič je těžce...

TRAGÉDIE: U Karviné havarovali s cisternou dobrovolní hasiči. Jeden hasič je těžce zraněn druhý na místě zemřel

0
Sdílet
Nehoda hasičské cisterny. Ilustrační snímek HZS Ústeckého kraje

Karviná – Tragicky skončila v pátek večer nehoda hasičské cisterny v Karviné, kdy na zledovatělé silnici se převrátil automobil dobrovolných hasičů ze Šenova, kteří nejeli k zásahu ale šlo o běžnou jízdu. Při nehodě utrpěl jeden dobrovolný hasič těžká uranění, druhý na místě bohužel zemřel. Informuje o tom na svém webu Deník.cz

K tragické nehodě došlo krátce po 20. hodině v Karviné-Dolech na silnici mezi Karvinou a Havířovem. Podle informací Deníku v automobilové cisterně jeli dva hasiči ve věku 24 let. Podle svědků zůstali v převráceném autě zaklíněni dva hasiči. Cisterna zůstala na střeše.

Jeden hasič byl v bezvědomí. Vyprostit z havarovaného vozu ho přijeli jeho profesionální kolegové. Bohužel, při havárii utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě podlehl. Druhý hasič byl se zraněním převezen do nemocnice.

Okolnosti tragické nehody hasičského vozu stále vyšetřuje policie.

Připravujeme podrobnosti k této vážné dopravní nehodě.

Aktualizováno…

K nehodě se dnes vyjádřil krajský mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl s tím, že operátoři tísňové linky 155 obdrželi informaci o havárii nákladního cisternového automobilu krátce před dvacátou hodinou s tím, že došlo ke zranění dvou osob.

„Na místo události vyjela spolu s ostatními složkami IZS skupina rychlé lékařské pomoci z Karviné a následně byla přivolána další lékařská posádka z Havířova,“ upřesnil Humpl.

Dvaadvacetiletý byl při vědomí a se záchranáři komunikoval.

„Posádky záchranné služby u něj zajistily žilní vstup a zahájily podávání léků ještě před jeho vyproštěním. Následně byl ošetřen s poraněními obou dolních končetin. Záchranáři jej zajistili krčním límcem, pánevním pásem a uložili do vakuové matrace. Pacient byl následně transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ upřesnil Humpl.

O dva roky staršího muže vyprošťovali hasiči velmi složitě, k postiženému se nebylo možno dostat.

„Od počátku však nereagoval a nejevil žádné známky života. Zasahující lékařka u něj po vyproštění musela konstatovat smrt. Pacient utrpěl poranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl,“ doplnil k tragédii mluvčí moravskoslezských záchranářů.

Velitel zásahu si na místo vyžádal další speciální techniku (jeřáby Demag) ze stanice profesionálních hasičů v Karviné a ze stanice profesionálních hasičů v Ostravě-Zábřehu, a také vyprošťovací speciál na podvozku Mercedes-Benz BISON ze stanice hasičů v Ostravě-Zábřehu.

Následně byl také na místo povolán speciální technický kontejner s vybavením na těžké vyprošťovací práce.

K nehodě se dnes vyjádřil také zastupující mluvčí krajských hasičů Petr Holub s tím, že dle velitele zásahu bylo nutno velice opatrně a mimořádně složitě vyprostit postižené hasiče pomocí více hydraulických vyprošťovacích zařízení a další speciální vyprošťovací techniky. První z nich byl vyproštěn cca za hodinu po příjezdu první jednotky hasičů. Okamžitě byl předán do péče záchranářů a přepraven urgentně do nemocnice.

Na vyproštění druhého ze zaklíněných hasičů bylo potřeba další zhruba tři hodiny. Bohužel po jeho vyproštění konstatoval přítomný lékař záchranné služby smrt.

„Následně bylo, po provedení nezbytných vyšetřovacích úkonů Policií ČR, vozidlo postaveno na kola a vyproštěno pomocí dvou jeřábů a vyprošťovacího speciálu Mercedes-Benz Bison. Vozidlo bylo naloženo na návěs a odvezeno z místa dopravní nehody,“ upřesnil Holub.

Během celého zásahu byla silnice zcela uzavřena Policií ČR z důvodu zajištění bezpečnosti zasahujících složek IZS a také kvůli přítomnosti většího množství vozidel složek IZS na silnici.

„Tento složitý zásah, jak psychicky, tak fyzicky, byl ukončen kolem třetí hodiny ranní a jednotky se vrátily na své základny. Bohužel na svou základnu a ke své rodině se již nevrátí jeden z kolegů, člen jednotky sboru dobrovolných hasičů. Čest jeho památce,“ doplnil k tragické nehodě zastupující mluvčí moravskoslezských krajských hasičů Petr Holub.

-jv, red.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na