Domů Hlavní zprávy TRAGÉDIE: Při běžném vyšetření zemřela v ústecké nemocnici seniorka. Zabila jí hlavice...

TRAGÉDIE: Při běžném vyšetření zemřela v ústecké nemocnici seniorka. Zabila jí hlavice rentgenu

0
Sdílet
Ilustrační snímek rentgenového přístroje, který v Ústí zabil pacientku. Autor: redakce

Ústí nad Labem – Tragicky skončilo běžné rentgenové vyšetření v ústecké Masarykově nemocnici pro osmdesátiletou ženu, na kterou během zákroku spadla část rentgenového přístroje.

I přes okamžitou první pomoc se již nepodařilo seniorku přivést k životu. Utrpěla totiž závažná poranění, kterým na místě podlehla. Tragickou událostí se tak nyní zabývá ústecká kriminální policie.

K tragédii došlo na skiagrafickém pracovišti Radiodiagnostického oddělení Krajské zdravotní, a to po uvolnění rentgenového zářiče. K neočekávané události došlo při standardním vyšetření pacientky.

Primář radiodiagnostického oddělení okamžitě zastavil provoz skiagrafického pracoviště a zároveň byla neprodleně informována Policie České republiky, která začala událost vyšetřovat.

Krajská zdravotní, a. s., přijala okamžitá opatření, aby ochránila bezpečí pacientů.

Přístroj, který nehodu způsobil, byl na radiodiagnostické oddělení ústecké Masarykovy nemocnice instalován a uveden do provozu v prosinci 2015 a vztahuje se na něj tříletá záruční doba. Dne 21. 6. 2017 prošel bezpečnostně technickou kontrolou bez závad.

Jeden ze dvou rentgenů v ústecké Masarykově nemocnici je tak 2,5 roku starý a denně na něm lékaři vyšetří přibližně 100 až 150 pacientů. Podle vedení nemocnice došlo s největší pravděpodobností k zatím nezjištění technické závadě, při které část rentgenu (hlavice) spadla na vyšetřovanou ženu.

PSALI JSME: Bohužel ani dlouhotrvající resuscitace nedokázala navrátit chodkyni život

Autor: Honza Vraný

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar