Domů Dopravní nehody Těžká nehoda na D5. Osobní vozidlo se střetlo s kamionem, přiletět musel...

Těžká nehoda na D5. Osobní vozidlo se střetlo s kamionem, přiletět musel záchranářský vrtulník

0
Sdílet
Vážná dopravní nehoda na dálnici D5. Střet osobního vozidla s kamionem. Autor: HZS Plzeňského kraje

Plzeňsko/D5 – Osobní auto se střetlo na dálnici D5 s kamionem, asi 100 metrů za nájezdem u Heřmanovy Hutě ve směru na Prahu. K nehodě došlo v brzkých ranních hodinách. Pro těžce zraněného spolujezdce musel přiletět plzeňský záchranářský vrtulník. 

O nehodě informovala krajská mluvčí plzeňských hasičů Pavla Jakoubková s tím, že o řidiče v bezvědomí v době příjezdu hasičských jednotek na místo nehody již pečovala záchranná služba. Hasiči ho pomohli ošetřit a transportovat do sanitky.

Těžká nehoda na dálnici D5. Střet osobního vozidla s kamionem. Autor: HZS Plzeňského kraje

„Zraněného spolujezdce museli hasiči hydraulickým zařízením ze zdemolované kabiny vyprostit, následně ho přenesli do vrtulníku plzeňské Letecké záchranné služby,“ upřesnila mluvčí hasičů.

Nehoda uzavřela provoz na dálnici ve směru na Prahu.

„Před čtvrtou hodinou ráno hasiči z levého pruhu odstranili střepy a pomocí chloraminu krev. Následně byl uvolněn jeden jízdní pruh. O závěrečný úklid silnice se postarala SSÚD,“ doplnila mluvčí plzeňských hasičů Pavla Jakoubková.

Zcela zdemolované osobní vozidlo po střetu s kamionem a vyproštěním zraněných osob na dálnici D5. Autor: HZS Plzeňského kraje

Vážnou dopravní nehodou se nyní zabývají plzeňští dopravní policisté.

 

-jb, red.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na