Domů Dopravní nehody Těžká dopravní nehoda dvou kamionů a osobního vozidla na dálnici D1

Těžká dopravní nehoda dvou kamionů a osobního vozidla na dálnici D1

0
Sdílet
Těžká dopravní nehoda dvou kamionu a osobního vozidla na dálnici D1. Foto: HZS JmK.

Téměř hodinu vyprošťovali hasiči zaklíněného řidiče kamionu ze zdeformované kabiny. Nehoda dvou kamionů a osobního vozu se stala na 190. km dálnice D1 ve směru z Prahy na Vyškov. Komunikace byla uzavřená déle jak dvě hodiny.Před šestnáctou hodinou vyjížděli hasiči ze tří jednotek k vážné dopravní nehodě mezi Ostopovicemi a Brnem. Na dálnici naboural nákladní vůz Iveco do návěsu za tahačem Volvo. Do nich nabourala navíc Škoda Octavia. Oba nákladní vozy měly zahraniční registrační značky.

K řidiči Iveca se hasiči se záchranáři nemohli přes dveře dostat, museli tedy kabinu rozstříhat z nákladového prostoru. Za stálé péče záchranné služby byl řidič po hodině vyproštěn. Ta muže poté transportovala sanitkou do nemocnice.

Hasiči rovněž zabezpečili vozidla proti případnému vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Úklid dálnice a odtažení havarovaných vozidel zajistila specializovaná firma. Po osmnácté hodině tento náročný zásah hasiči ukončili a odjeli na základny.

Dálnice byla u exitu Brno-Bohunice uzavřena po celou dobu záchranných a vyprošťovacích prací. O půl sedmé večer byl zprůjezdněn levý jízdní pruh. Na místě zůstala Policie ČR k zadokumentování nehody.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar