Domů Dopravní nehody Těžká dopravní nehoda autobusu na Pardubicku

Těžká dopravní nehoda autobusu na Pardubicku

0
Sdílet
Vážná nehoda autobusu u Holic na Pardubicku. Foto: Twitter: @hzs_pardubice

Pardubicko – U nehody autobusu, převážejícího podle prvních informací na čtyři desítky dětí dnes odpoledne zasahovali letečtí záchranáři spolu s posádkou RZP z Hradce Králové u Dolních Ředic na Pardubicku. Informoval o tom dnes redakci webu #Udalosti112.cz, krajský mluvčí Královéhradecké záchranky Ivo Novák.

O výpomoc nás požádali kolegové z pardubického kraje, kteří u nehody rovněž zasahovali.

Zdravotníci na místě postupovali podle pravidel pro události s hromadným poškozením zdraví, mimo jiné i proto, že na místě zjistili, že cestujících lidí je ve skutečnosti šedesát. Jednatřicet osob vyvázlo z nehody bez zranění, devatenáct případů bylo v rámci prvního třídění klasifikováno jako lehké a deset jako středně těžké poranění. Královéhradečtí záchranáři na místě ošetřili a následně transportovali do nemocnice v Hradci Králové  dvě zraněné ženy. Zranění obou žen záchranáři označili jako lehké až středně těžké, obě byly při vědomí a se záchranáři komunikovaly,“ uvedl Novák.

„Ostatní zranění bylo ošetřeni a transportováni do nemocnic prostřednictvím krajské záchranné služby Pardubického kraje,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

K nehodě s hromadným postižením zdraví, se krátce na jedné ze sociálních sítí vyjádřili také hasiči Parubického kraje s tím, že pět jednotek hasičů zasahovalo dnes v odpoledních hodinách u nehody autobusu na silnici č. 36 u Holic, cestovaly v něm děti.

Nehoda si vyžádala 33 zraněných, jedna osoba byla vrtulníkem transportovaná do nemocnice.

Řidiči s největší pravděpodobností praskla pneumatika,“ doplnili hasiči v krátkém statusu na sociální síti. Nicméně, okolnosti nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

Doprava byla v místě nehody zcela zastavena a silnice, po dobu zásahu záchranných složek IZS a vyšetřování uzavřena.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na