Domů Hlavní zprávy Teprve sedmnáctiletá lupička se zbraní v ruce přepadla v Benešově a jeho...

Teprve sedmnáctiletá lupička se zbraní v ruce přepadla v Benešově a jeho okolí dvě ženy

0
Sdílet
Mladá lupička použila střelnou zbraň. Ilustrační snímek. Autor: Honza Vraný

Benešovsko – Mladé lupičce pomáhal dvacetiletý mladík, který ji vozil autem. Navíc jí půjčil oblečení a plynovou pistoli. Oběti si tipovali náhodně. Za trestný čin loupeže jim teď hrozí až několikaleté tresty. Informuje o tom mluvčí benešovských policistů Eva Stulíková.

Dvě ženy ve věku třiapadesát a šedesát let přepadl neznámý pachatel v pondělí 13. března v podvečerních a večerních hodinách nedaleko Netvořic a v Benešově.

Kriminalisté po něm pátrali přibližně čtrnáct dní. Všechno nejprve nasvědčovalo tomu, že podle popisu, který získali od obou poškozených žen, hledají mladého muže. Ke spolupráci přizvali i veřejnost. Nakonec byli úspěšní.

Pachatele se jim v relativně krátké době podařilo odhalit. Nejednalo se ale o mladíka, jak původně předpokládali, ale o dívku, navíc ve věku mladistvého. Ta se k oběma činům doznala. Pistole, kterou v obou případech použila k zastrašení svých obětí, byla plynová. Půjčila si ji od svého dvacetiletého kamaráda, stejně jako oblečení, které měla při přepadeních na sobě. Mladík jí pak pomáhal i tím, že ji vozil autem a oběti si náhodně tipovali. Vybírali si osamělé ženy, aby neměli žádné svědky. Mladík vždy zastavil v jejich blízkosti, dívka k nim pak přistoupila a pokusila se je okrást. Ani v jednom případě ale neuspěla.

Vzhledem k tomu, že dívce je teprve sedmnáct let, sdělili jí kriminalisté jako mladistvé provinění z trestného činu loupež, za který jí hrozí poloviční trestní sazba, tedy pět let odnětí svobody. Mladíka v souladu s trestním řádem obvinili z napomáhání k tomuto trestnému činu. Ten už by ale za mřížemi mohl strávit deset let. Oba jsou vyšetřováni na svobodě. Plynovou zbraň kriminalistům dívka vydala dobrovolně při svém zadržení.

PSALI JSME TAKÉ: Lupič v Litvínově odcizil školákovi mobil, kriminalisté nyní hledají svědky

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na