Domů Hlavní zprávy V Teplárně Trmice hořelo! Naštěstí se jednalo jen o cvičení

V Teplárně Trmice hořelo! Naštěstí se jednalo jen o cvičení

0
Sdílet
havarijní cvičení v Teplárně Trmice, prověřilo nejen hasiče ale také další pracovníky teplárny. Foto: ČEZ

Ústecko – Teplárna Trmice, 25. 10. 2017 – Krátce po deváté ranní došlo v trmické teplárně k požáru v zauhlovací věži, konktrétně v rozvodně 0,4 kV. Na požár upozornila elektronická požární signalizace (EPS) na dispečink Hasičského záchranného sboru podniku. V prostorách věže se v době vzniku požáru nacházela obsluha velínu zauhlování… Naštěstí se jednalo o další z havarijních cvičení, které probíhají v rámci Skupiny ČEZ v jednotlivých elektrárnách.

K zásahu vyjela jednotka hasičů Teplárny Trmice k likvidaci ohniska požáru. Na místě zjistila zakouření prostoru rozvodny a nalezla jednoho pracovníka, který se nadýchal zplodin hoření. Ten byl následně evakuován do bezpečného prostoru a byla mu poskytnuta předlékařská pomoc. Celá akce měla rychlý spád, od příjezdu na místo, vyhledání a záchranu zraněného pracovníka a uhašení simulovaného požáru uplynulo 30 minut. Po ukončení zásahu byl svolán havarijní štáb, kde došlo k vyhodnocení cvičení.

„Pravidelná havarijní cvičení jsou nedílnou součástí naší práce a slouží především k prevenci. Vyzkoušíme nejen naši vlastní připravenost, ale prověříme také spolupráci s ostatními zaměstnanci teplárny a samozřejmě také techniku,“ vysvětluje David Proft, velitel pobočné stanice požární ochrany Teplárny Trmice.

Velitele podnikových hasičů doplňuje vedoucí odboru řízení provozu Jan Barnat. “Smyslem tohoto cvičení bylo ověřit reakci a činnost směnového inženýra při vzniku mimořádné události, dále ověřit spolupráci pracovníků provozu s podnikovými hasiči i aktivaci havarijního štábu. Průběh cvičení byl bezproblémový, nastavené komunikační toky proběhly efektivně a v souladu s plánem havarijní připravenosti,“ hodnotí Jan Barnat.

Teplárna Trmice patří do Skupiny ČEZ, je zde instalováno 6 kotlů o celkovém tepelném výkonu 469,2 MWt a 6 turbogenerátorů na výrobu elektrické energie o výkonu 89 MWe. Do města Ústí nad Labem dodává teplárna přes 3 000 TJ tepelné energie v páře za rok. Celkem je k ní připojeno více než 1300 odběrných míst. Teplem zásobuje zhruba 27 tisíc domácností a na tři desítky průmyslových podniků ve svém okolí.

Zdroj: Soňa Holingerová mluvčí skupiny ČEZ

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na