Domů Hlavní zprávy Taktické cvičení složek IZS Ústeckého kraje se bude konat u vodní nádrže...

Taktické cvičení složek IZS Ústeckého kraje se bude konat u vodní nádrže Kateřina v obci Modlany

0
Sdílet
HZS -letadlo
Taktické cvičení složek IZS - letecká nehoda, ilustrační foto. Autor: HZS

Modlany/Teplicko – Ústecký kraj ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem, Policií ČR a Zdravotnickou záchrannou službou, bude pořádat dne 8. září v prostoru u vodní nádrže Kateřina v obci Modlany na Teplicku velké taktické cvičení všech složek IZS Ústeckého kraje.

Námětem taktického cvičení bude pád letadla s větším počtem cestujících.

„Námětem cvičení je nehoda dopravního letadla s technickou závadou, při podezření na teroristický čin. Cílem záchranářů je procvičení postupů při řešení mimořádné události s hromadným postižením zdraví a spolupráce s ostatními složkami integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje,“ uvedl k připravovanému cvičení krajský mluvčí ústecké záchranky Prokop Voleník.

Podle informací redakce Události112 bude během cvičení pro všechny civilní osoby a vozidla lokalita u vodní nádrže Kateřina v katastru obce Modlany zcela uzavřena.

Cvičení se zúčastní desítky záchranářů, hasičů i policistů. Mělo by se jednat o jedno z největších taktických cvičení záchranných složek na území ČR vůbec. O průběhu a konání  taktického cvičení vás budeme následně informovat.

-jb