Domů Hlavní zprávy V Halži na Tachovsku dostal muž na místní zábavě masivní srdeční infarkt....

V Halži na Tachovsku dostal muž na místní zábavě masivní srdeční infarkt. Zasahovat musel i vrtulník

0
Sdílet
Zdravotnická posádka ZZS Pk ve spolupráci s Leteckou záchrannou službu v obci v Halži. Autor: ZZS Plzeňského kraje / Facebook.com

Tachovsko – Díky rychlému zásahu a především dobře poskytnuté první pomoci přítomných návštěvníků a následně i přivolaných záchranářů muž ročník 1962 přežil. Muž totiž tancoval na místní zábavě, když si šel sednout postihla ho náhlá srdeční příhoda. Dostal silný infarkt a upadl do bezvědomí. K události došlo v nočních hodinách v Halži na Tachovsku.

„Díky kvalitní laické kardiopulmonální resuscitaci se podařilo v Halži obnovit životní funkce u pětapadesátiletého muže, který byl stižen náhlou zástavou oběhu,“ sdělil redakci Události12.cz krajský mluvčí plzeňské záchranky Martin Brejcha.

„Na místě zasahovala naše lékařská posádka z nedalekého Tachova spolu se zdravotnickou posádkou RZP z výjezdové základny Boru u Tachova, “ uvedl mluvčí záchranářů a doplnil, že na místo byl posléze přivolán také vrtulník letecké záchranné služby, který muže po resuscitaci přepravil šetrně do plzeňské nemocnice.

Podle informací redakce Události112.cz vedle záchranářů na místě události zasahovali také místní policisté, kteří zdravotníkům pomáhali s transportem pacienta do vrtulníku.

PSALI JSME: U Merklína na Plzeňsku byl sražen cyklista, do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS

-jb, jv

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na