Domů Hlavní zprávy Svíčka způsobila v Branné požár za půl miliónu korun

Svíčka způsobila v Branné požár za půl miliónu korun

0
Sdílet
Svíčka bez dozoru způsobila v Branné požár za půl miliónu. Autor: HZS Jihočeského kraje

Třeboňsko – Půlmilionovou škodu způsobil požár v rodinném domě v Branné u Třeboně. Informaci o požáru přijali hasiči na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje osm minut po 5. hodině ranní. Informovala o tom krajská mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.


ČTĚTE TAKÉ: Vozidla DUSTER 4×4 budou testovat Hasiči v Libereckém kraji


Na místě hasiči zjistili, že hoří v nedávno postaveném rodinném domě. Ohnisko požáru našli u jídelního stolu umístěného v obývacím pokoji spojeném s kuchyní. Stůl se šesti židlemi byl shořelý kompletně, požár ničil také zánovní kuchyňskou linku, okna a další vybavení místností.

Zasahující jednotky dostaly požár pod kontrolu okolo půl šesté. Podařilo se jim zabránit rozšíření požáru do podkroví. To bylo před požárem zcela uchráněno. Úplnou likvidaci požáru včetně odvětrání velitel zásahu nahlásil v 6:41 hodin,“ upřesnila mluvčí hasičů

Na požářiště pak nastoupil vyšetřovatel hasičů, který stanovil jednoznačnou příčinu vzniku požáru – nedbalost – ponechání zapálené svíčky ve svícnu právě na jídelním stole,“ sdělila tisková mluvčí.

Škoda na zařízení byla dle hasičů obývacího pokoje a kuchyně a na oknech, včetně velkého francouzského okna byla vyčíslena na 500 000,–.korun.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na