Domů Dopravní nehody Policisté hledají svědky dalšího hazardu na železničním přejezdu na Hodonínsku

Policisté hledají svědky dalšího hazardu na železničním přejezdu na Hodonínsku

0
Sdílet
Řidič kamionu hazardoval na Hodonínsku. Autor: Policie ČR

Hodonínsko – Dopravní policisté vyšetřují událost, ke které došlo v pondělí 27. února v 07.58 hodin na železničním přejezdu v Moravském Písku na Hodonínsku. Uvedl to mluvčí policie Petr Zámečník.

Řidič nákladního vozidla Volvo s připojeným návěsem jel ulicí Za Drahou ve směru od Domanína na zabezpečený železniční přejezd v době, kdy závory byly nahoře, ale byla dávána výstraha dvěma červenými přerušovanými světly. Tuto signalizaci řidič buď přehlédl nebo nerespektoval a vjel na přejezd.

Po najetí na železniční přejezd se začaly spouštět závory a tak řidič, aby nezůstal uvězněn mezi nimi, rozhodl se závory před sebou projet. Přitom poškodil konce obou dřevěných závor umístěných na vzdálenější straně železničního přejezdu. Po přejetí železničního přejezdu řidič zastavil za přejezdem, zkontroloval situaci ve zpětných zrcátcích a následně odjel pryč, aniž by vzniklou situaci a poškození závor nějak řešil.

Policisté později řidiče ustanovili a dohledali. Nyní ale hledají svědky této události, kteří by mohli popsat situaci na místě a to za jakých okolností řidič na přejezd vjel. „Ozvat se nám můžete na telefon 974 633 260 nebo přímo na linku 158,“ dodal mluvčí policie Petr Zámečník.

PSALI JSME: Řidič havaroval přímo před oddělením Policie v Karlových Varech, auto skončilo na střeše

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na