Domů Z regionu Liberecký kraj Superbu na Českolipsku vyhořel motor, zasahovali hasiči i policisté. Škoda se vyšplhala...

Superbu na Českolipsku vyhořel motor, zasahovali hasiči i policisté. Škoda se vyšplhala na 300 tis. korun

0
Sdílet
Požár vozidla, ilustrační foto. Autor: archiv HZS Olomouckého kraje 2013
Požár vozidla, ilustrační foto. Autor: archiv HZS Olomouckého kraje 2013

Českolipsko – Majitel Škody Superb zaparkoval své zánovní vozidlo na své zahradě domu. V ranních hodinách začalo vozidlo hořet. Vyhořela motorová část vozidla. Zasahovali hasiči i policisté. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 300.000 korun.

O požáru vozidla dnes informovala mluvčí liberecké policie  Ivana Baláková s tím, že o půlnoci si muž z Doks zaparkoval na zahradu svého rodinného domu v místě trvalého bydliště osobní vozidlo značky Škoda Suberb a šel spát. Dnes kolem třetí nad ránem ho vzbudil hluk venku,  a když šel zkontrolovat zahradu, viděl jak jeho vůz hoří. Požár uhasili přivolaní příslušníci Hasičského záchranného sboru,  kteří na místě jeho příčinu nezjistili.

U vozidla vyhořela  motorová část a majitel vyčíslil vzniklou škodu na 300 000 korun.

„Policisté obvodního oddělení v Doksech budou v této souvislosti zjišťovat, zda byla příčinou požáru závada na elektroinstalaci vozidla nebo zda  šlo o příčinu jinou. Za tím účelem si vyžádají znalecký posudek z odvětví elektro, který jim odpoví na otázku, v jakém stavu byla elektroinstalace vozidla před  požárem,“ doplnila k události policejní mluvčí.

 

-jb, red.