Domů Dopravní nehody Střet rychlíku a osobního vozidla zastavil trať z Opatovic nad Labem do...

Střet rychlíku a osobního vozidla zastavil trať z Opatovic nad Labem do Hradce Králové

0
Sdílet
ILUSTRAČNÍ FOTO. Hasiči zasahovali u smrtelné nehody na železnici. Autor: HZS Praha/Leoš Kučera

Opatovice n./L. – Hradec Králové – Na železničním přejezdu v Hradci Králové mezi Březhradem a Plačicemi došlo 20. listopadu, krátce před 17. hodinou k železniční dopravní nehodě vlaku a osobního automobilu. Rychlík, který jel směrem od Opatovic nad Labem do Hradce Králové, narazil na přejezdu do prázdného osobního automobilu. Řidička stihla před nárazem z vozidla utéct! Informovala o tom dnes redakci serveru Události112.cz krajská mluvčí královéhradeckých hasičů  Martina Götzová.

Na místo vyjely obě profesionální jednotky hasičů z Hradce Králové. Ve spolupráci s ostatními složkami IZS hasiči zkontrolovali, zda nedošlo ke zranění cestujících uvnitř vlaku.

Všichni byli v pořádku. Při nehodě cestovalo v rychlíku asi 120 lidí. Osoby byly z vlaku evakuovány. Byla pro ně přistavena náhradní vlaková souprava, do níž na místě cestující přestoupili.

„Místo události si převzala jednotka hasičů Správy železniční dopravní cesty z Nymburka. Předpokládané uzavření tratě bylo oznámeno na dvě a více hodin,“ doplnila k nehodě mluvčí krajských hasičů.

ČTĚTE TAKÉ: Provoz na hlavním železničním tahu mezi Prahou a Brnem omezil požár lokomotivy u Čáslavi

-luk, sim,

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na