Domů Dopravní nehody Střet dvou vozidel u Bavorovic si vyžádal smrtelné zranění. Silnice byla zcela...

Střet dvou vozidel u Bavorovic si vyžádal smrtelné zranění. Silnice byla zcela uzavřena!

0
Sdílet
foto -Policie ČR
Tragická dopravní nehoda v Č. Budějovicích. Autor: Policie ČR

České Budějovice – Střet dvou vozidel si vyžádal smrtelné zranění. Silnice byla uzavřena do večerních hodin. Policisté z Českých Budějovic vyšetřují přesnou příčinu a průběh dopravní nehody, která si dnes krátce po třinácté hodině vyžádala již třicátou sedmou silniční oběť.

Podle dosavadního šetření je velmi pravděpodobné, že řidič vozidla Škoda Fabia, který jel od Hluboké nad Vltavou na České Budějovice, pravděpodobně vlivem mikro spánku přejel do protisměru, kde čelně narazil do vozidla Suzuki Swift jedoucího od Českých Budějovic na Hlubokou.

Ve vozidle byly tři ženy. Řidička (1954) zůstala ve vozidle po nárazu zaklíněna a na místě zemřela. Její dvě spolujezdkyně (1966 a 1967) vyprostili hasiči z vozidla a předali do péče záchranářů. Obě ženy, které havárii přežily, byly po prvotním ošetření na místě převezeny s těžkými zraněními do nemocnice. Řidič (1992) vozidla, který cestoval sám, utrpěl při střetu lehké zranění.

Silnice byla obousměrně uzavřena, odklon dopravy řídili policisté. Krátce po sedmnácté hodině byla silnice plně zprůjezdněna.

Autor:

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner,
– tiskový mluvčí
Policie České republiky
– KŘP Jihočeského kraje