Domů Hlavní zprávy Na střeše základní školy seděl muž s kapucí na hlavě. Zasahoval celý...

Na střeše základní školy seděl muž s kapucí na hlavě. Zasahoval celý IZS

0
Sdílet
Ilustrační snímek policejního vozu na místě tragídie. Autor: Honza Vraný

Hradecko – Ve čtvrtek ráno jsme na tísňové lince přijali oznámení, že na střeše předměřické základní školy sedí muž s kapucí na hlavě. Oznamovatel uvedl, že si zprvu myslel, že se jedná o nějakého řemeslníka, ale když ho na samém místě o hodinu později uviděl znova, tak zavolal na linku 158.

Na místo vyrazilo hned několik hlídek, včetně zásahové jednotky s vyjednavačem, záchranná zdravotnická služba i hasiči s požárním vozidlem a se žebříkem.

Policistka z obvodního oddělení Smiřice, která na místo s kolegou dojela jako první, za mužem na střechu vylezla a když se k ní otočil, poznala ho. Věděla, že se jedná o 23letého místního mladíka, který před nedávnem vylezl na střechu budovy v Průmyslové ulici.

ČTĚTE TAKÉBez mrknutí oka si odemkli dveře a ze zaparkovaného auta ukradli jízdní kolo. Poznáte nenechavce?

Ujistil ji, že nemá sebevražedné sklony, ale že vyhledává místa ve výškách, kde má klid na přemýšlení o své existenci a kochá se výhledem. Společně s kolegou mu pomohla bezpečně slézt.

Mladík se přiznal k požití pervitinu a vykouření jedné cigarety marihuany.

Podrobili ho dechové zkoušce, která byla negativní, ale orientační test na drogy ukázal pozitivní výsledek na amfetamin a

Po řádném prošetření, policisté přestupek proti veřejnému pořádku předají k dořešení správnímu orgánu.

Autor:
por. Iva Kormošová,
Policie ČR

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na