Domů Hlavní zprávy OBRAZEM: Šest hasičských jednotek zasahovalo u rozsáhlého požáru rodinného domu v Mirošovicích

OBRAZEM: Šest hasičských jednotek zasahovalo u rozsáhlého požáru rodinného domu v Mirošovicích

0
Sdílet
Hasiče zaměstnal požár střechy rodinného domu. Autor: HZS Středočeského kraje

Mirošovice – Požár střechy rodinného domu v Mirošovicích v okrese Praha východ zaměstnal šest hasičských jednotek. K události vyslal operační důstojník dle poplachového plánu jednotku profesionálních hasičů ze stanice Říčany, kterou následovaly jednotky SDH Senohraby a Mnichovice. Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že požárem je zasažena celá střecha, která se už postupně propadá do vnitřních obytných prostorů.

Informuje o tom mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda s tím, že současně se k požáru domu dostavila i jeho majitelka a sdělila hasičům, že v domě se nenachází žádné osoby, ale jsou tam tři psi, které hasiči v dýchací technice vyvedli ven.

Velitel zásahu si poté vyžádal další posilové jednotky kvůli nutnosti nasazení většího počtu hasičů v dýchací technice i předpokládané větší potřebě vody. K místu tak postupně vyjely ještě jednotky SDH Pyšely, Čtyřkoly a Čerčany.

OBRAZEM Z POŽÁRU DOMU…

Hasičům se požár podařilo dostat pod kontrolu pomocí několika C proudů, následovalo dohašování skrytých ohnisek. Poté hasiči pomohli s evakuací předmětů ze zasaženého domu. Asi po třech hodinách byla velitelem zásahu ohlášena likvidace požáru a na místě události byla ponechána jednotka SDH Mnichovice pro zajištění dohledu po dobu následujících osmi hodin.

Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, škoda vzniklá požárem byla vyčíslena zhruba na dva miliony korun.

PSALI JSME TAKÉ: OBRAZEM: Dva zasažené domy. Šest intoxikovaných osob včetně dětí

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na