Domů Hlavní zprávy Strážníci v Brně zachránili seniorku, ke které se museli slanit z vyššího...

Strážníci v Brně zachránili seniorku, ke které se museli slanit z vyššího patra přes balkon

0
Sdílet
Městská policie Brno, ilustrační foto. Autor: archiv Městská policie Brno

Brno – Strážníci brněnské městské policie se opětovně vyznamenali, a to v dobrém slova smyslu. Zesláblá seniorka, která byla v uzamčeném bytě si sama nedokázala pomoci. Její hlasité nářky a volání uslyšela sousedka, která následně zalarmovala strážníky městské policie, kteří se museli ke staré paní slanit z vyššího patra. Do bytu se dostali přes balkon.

O záchranné akci informoval tiskový mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba s tím, že úpěnlivé volání o pomoc a hlasité bouchání do dveří se v podvečerních hodinách rozléhalo v židenickém domě.

Na vyslanou hlídku už na uvedené adrese čekala vnímavá sousedka, která vše zaslechla a přivedla strážníky ke dveřím zmíněného bytu.

„Seniorka ve svém nářku neustávala, a protože se k ní nebylo možné dostat přes zamčené dveře s klíčem uvnitř, rozhodli se k ní strážníci slanit z vyššího patra. Přes balkon pak vstoupili do bytu, kde našli zesláblou dvaadevadesátiletou důchodkyni, jejíž stav si po prvotním ošetření přivolanými zdravotníky vyžádal urgentní převoz do Vojenské nemocnice,“ doplnil mluvčí strážníků.

ČTĚTE TAKÉ: Dlouholetá ředitelka jirkovských strážníků Marta Bendová rezignovala

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na