Domů Hlavní zprávy Kriminalisté vyšetřují strážníky městské policie údajně kvůli likvidaci odtažených aut

Kriminalisté vyšetřují strážníky městské policie údajně kvůli likvidaci odtažených aut

0
Sdílet
Služební vozidlo mosteckých strážníků. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Mostecko – Kriminalisté si došlápli na mostecké strážníky. Policejní zátah přímo na služebně Městské policie v Mostě by se měl týkat likvidaci odtažených automobilů v letech 2008 až 2015. O možném porušení zákona dnes informoval Mostecký deník. Podle listu mají kriminalisté potvrdit či vyloučit možné porušení zákona.

Obvinění dosud ale nepadlo. Jak se podařilo naší redakci zjistit hledali kriminalisté mostecké policie u strážníků technické průkazy a registrační značky odtažených automobilů.

Mostecký deník zjistil, že státní policie začala jednat na základě podnětu, který se týkal odstraňování aut. „Ano, tu informaci prověřujeme,“ sdělila deníku mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Co konkrétně kriminalisté zkoumají, policie nemůže zveřejnit. Fáze prověřování znamená, že nemuselo dojít k protiprávnímu jednání.

Zásah kriminálky potvrdil i šéf mosteckých strážníků Jaroslav Hrvol.  „Je to pravda, ale v tuto chvíli to nemohu komentovat,“ řekl Deníku Hrvol a upřesnil pouze, že se to týká likvidace aut. Mostecký primátor Jan Paparega prý čeká na závěr kontroly. „Nemáme žádné informace o tom, že by byly zahájeny úkony trestního řízení,“ dodal Paparega.

Městskou policii v Mostě řídil před čtyřmi lety Bronislav Schwarz, současný poslanec z poslaneckého klubu ANO.

Poslanec Deníku řekl, že o návštěvě kriminalistů v budově městské policie sice ví, ale s likvidací aut to údajně nespojuje. „Oni (městská policie) si s tím poradí,“ řekl pouze k události Schwarz…

Likvidace aut je součástí odtahových služeb. Majitelé vozidel odtažených městskou policií jsou po uplynutí zákonné lhůty vyrozuměni o možnostech způsobu jejich vyzvednutí. Pokud na písemné vyrozumění majitel nereaguje, je vozidlo vyvěšeno na úřední desce města Mostu a po splnění potřebných administrativních úkonů se přistupuje k ekologické likvidaci. Výdaje spojené s odtahem, úschovou, střežením a likvidací jsou magistrátem vymáhány po poslední osobě evidované v registru řidičů motorových vozidel.

Jak celé vyšetřování dopadne, nyní čekají nejen představitelé města, ale i jeho obyvatelé.

PSALI JSME TAKÉ: Nový bič na černé pasažéry mají revizoři mosteckého dopravního podniku. Pořizují zvukové záznamy

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na