Domů Hlavní zprávy Strážníci v Brně zachraňovali život muži, který upadl do bezvědomí

Strážníci v Brně zachraňovali život muži, který upadl do bezvědomí

0
Sdílet
Záchranná služba - vozidlo lékaře, ilustrační foto. Autor: Wikimedia Commons / ZZS JmK

Brno – Kolemjdoucí přivolali strážníky do brněnské Zámečnické ulice, kde se ve čtvrtek 2. listopadu „válel“ na ulici značně opilý muž. Po příjezdu strážníků na místo události se ale velice rapidně zhoršil zdravotní stav muže, který následně upadl do bezvědomí a přestal dýchat. Muži zákona začali opilého muže okamžitě oživovat.

O události dnes informoval naší redakci tiskový mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba s tím, že jak ošemetné může být zdání, že za vším bude jen alkohol, poznali lidé, kteří dnes ráno do centra města přivolali strážníky.

„Před vchodem domu v Zámečnické ulici tam ležel muž, který se prý neměl k tomu, aby odešel. Třásl se zimou a hlídce městské policie stihl říct jen to, že vypil menší množství vína,“ uvedl mluvčí městské policie a upřesnil, že jeho zdravotní stav se náhle prudce zhoršil a upadl do bezvědomí.

„Strážníci proto okamžitě zahájili masáž srdce a přivolali záchranku. Sanitka záchranné služby pak devětašedesátiletého muže převezla na urgentní příjem,“ doplnil k dnešní události mluvčí strážníků.

PSALI JSME: Na pražském Štefánikově mostě chtěl sebevrah skokem ukončit svůj život, zachránili ho policisté

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na