Domů Hlavní zprávy Strážnice Plzeňské městské policie oživovala muže na chodníku, zachránila mu život!

Strážnice Plzeňské městské policie oživovala muže na chodníku, zachránila mu život!

0
Sdílet
Záchranná akce, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / Honza Vraný (2016)

Plzeň – Městská policistka z Plzně, ve svém osobním volnu poskytla profesionální první pomoc staršímu muži, který na chodníku upadl, udeřil se silně do hlavy a následně přestal dýchat. Strážnice okamžitě zahájila úkony oživovaní, a jeden z kolemjdoucích na místo přivolal posádku záchranné služby.

O záchranné akci informovala Události112.cz mluvčí plzeňských strážníků Andrea Vlčková s tím, že dnes v odpoledních hodinách spatřila strážnice Městské policie Plzeň, která byla mimo službu, staršího muže, jak náhle padl na záda a silně se udeřil do hlavy.

Ihned k němu přistoupila a snažila se s mužem komunikovat.

„Snažila se zjistit rozsah zranění. Muž ale nereagoval. Kolemjdoucí mladík zavolal záchrannou službu. V ten okamžik muž přestal dýchat a začal modrat kolem úst. Strážnice městské policie započala ihned resuscitaci,“ uvedla mluvčí městské policie a doplnila, že mladík se mezitím spojil s dispečerkou plzeňské záchranné služby a strážnice za stálé masáže srdce informovala o stavu postiženého a řídila se dále pokyny dispečerky Zdravotnické záchranné služby.

Následně muž začal opět dýchat.

„Po příjezdu záchranářů si zraněného muže převzala lékařka. Strážnice ji sdělila všechny potřebné informace a předala ji mužovi osobní věci, které mu po pádu spadli na zem. Následně zdravotníci po nezbytném ošetření a podání léků zraněného muže převezli k dalšímu ošetření do plzeňské nemocnice,“ doplnila k události mluvčí městské policie Andrea Vlčková.

DOPORUČUJEME: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na