Domů Hlavní zprávy Stojí za ozbrojenou loupeží dvou bank na Chomutovsku stejní pachatelé?

Stojí za ozbrojenou loupeží dvou bank na Chomutovsku stejní pachatelé?

0
Sdílet
Poznáte pachatele loupeží bank na Chomutovsku? Autor: Policie ČR

Chomutovsko – Stále bezvýsledné je prozatím pátrání po pachatelích dvou loupeží v bankách na Chomutovsku. Souvislost mezi oběma případy kriminalisté zatím nemohou vyloučit ani potvrdit. Samozřejmě i tuto možnost policisté prověřují. Byly pobočky bank v Kadani a v Klášterci nad Ohří vyloupeny stejnými pachateli?

„Do současné doby se nám nepodařilo získat kladný poznatek k osobám pachatelů. Opakovaně se tedy se žádostí o pomoc při pátrání po pachatelích obracíme na veřejnost.
Informace přijmeme na bezplatné telefonní lince 158,“ říká krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Policisté se opakovaně obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po pachateli loupeže v pobočce banky v Kadani, ke které došlo 12. června 2017 před polednem, v 11:20 hodin.

Do budovy banky vešel neznámý muž a pod pohrůžkou použití střelné zbraně  po pokladní požadoval finanční hotovost. Z místa poté odešel i s určitou peněžní částkou.

Kriminalisté po pachateli intenzivně pátrají, avšak do současné doby se jim nepodařilo totožnost neznámého muže zjistit. Případ si převzali krajští kriminalisté.

Popis pachatele:

Muž ve věku cca 40 let. Je vysoký asi 180 cm. Má světlou pleť a tmavé vlasy nakrátko střižené. V době loupeže měl neoholené vousy, tzv. několikadenní strniště. Na očích měl dioptrické brýle a na hlavě bílou kšiltovku. Oblečen byl do tmavě zelené mikiny s potiskem a kapsou vpředu (tzv. klokanky) a tmavých kalhot. Hovořil česky.

Druhá loupež se udála v Klášterci nad Ohří… 

Kriminalisté pátrají po dvou neznámých pachatelích, kteří dne 2. srpna 2017 v odpoledních hodinách (mezi 13:30 – 13:48 hod.) vešli do pobočky banky v Petlérské ulici v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku a pod pohrůžkou použití střelné zbraně požadovali finanční hotovost. Po získání určité peněžní částky oba muži z banky odešli do ulice Královéhradecké. K žádnému zranění naštěstí nedošlo.

Případ si převzali krajští policisté. Ti se se žádostí o pomoc při pátrání po pachatelích obracejí na veřejnost. Žádost směřuje i na případné svědky, kteří se v inkriminovanou dobu pohybovali v okolí banky a mohli by policistům poskytnout jakoukoliv informaci o pohybu podezřelých mužů.

Popis 1. pachatele:

Mladší muž ve věku cca 25 let, sportovní postavy a výšky cca 175 cm. Podle svědků je snědé pleti a má vyholenou hlavu. V době loupeže měl na hlavě kšiltovku s potiskem, na sobě tmavou mikinu s kapucí, tmavé kalhoty a světlé sportovní boty. Hovořil česky.

Popis 2. pachatele:

Mladší muž ve věku cca 25 let, štíhlé postavy a výšky 175 – 180 cm. Má černé nakrátko střižené vlasy. V době loupeže měl na hlavě modrou kšiltovku. Na sobě měl tmavou mikinu s kapucí, tmavé kalhoty a sportovní boty. Hovořil česky.

Více se k popisu zatím nepodařilo zjistit, oba pachatelé měli v době loupeže maskovaný obličej.

Kriminalisté stále pátrají po pachateli loupeže v bance v Kadani

Na útěku jsou nebezpeční lupiči, kteří přepadli banku v Klášterci

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na