Domů Hlavní zprávy Zřejmě hra dětí s ohněm na stohu u Zdic zaměstnala čtyři hasičské...

Zřejmě hra dětí s ohněm na stohu u Zdic zaměstnala čtyři hasičské jednotky

0
Sdílet
Požár stohu zaměstnal profesionální i dobrovolné hasiče. Autor: HZS Středočeského kraje

Berounsko – Rozsáhký požár stohu u Zdic na Berounsku zaměstnal středočeské hasiče. K požáru došlo v těsné blízkosti zemědělského podniku mezi Zdicemi a Knížkovicemi. Na místo byly vyslány profesionální jednotky z Berouna a Hořovic, kterým vyjeli na pomoc dobrovolní hasiči ze Zdic a Králova Dvora.

Informuje o tom mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík s tím, že při příjezdu jednotek byl stoh z velkých kulatých balíků lisované slámy už prakticky celý v plamenech a rozvoj požáru podporoval poměrně silný vítr. Z rozhodnutí velitele zásahu se část jednotek soustředila na lokalizaci požáru a druhá část hasičů se pomocí několika proudů zaměřila na ochranu přilehlého kravína, kde bylo ustájeno asi sedmdesát kusů skotu, a dalších hospodářských budov.

Na místo se dostavil také majitel, který zajistil čelní nakladač na rozhrabování stohu, ve kterém bylo zasaženo kolem padesáti balíků slámy. Požár se podařilo lokalizovat ve velmi krátkém čase asi patnácti minut, ale další likvidace plamenů byla vzhledem k rozsahu požáru neefektivní. Po dohodě s majitelem se proto nechal zbytek stohu kontrolovaně vyhořet a veškerá činnost směřovala k ochraně okolí.

Do večerních hodin zůstala na místě na dohled zdická dobrovolná jednotka, ostatní se vrátily na základny. Po 20. hodině, kdy už byl stoh téměř vyhořelý, pak hasiči ze Zdic požářiště prolili vodou a nahlásili likvidaci události.

Předběžná škoda na slámě byla předběžně vyčíslena na pět tisíc korun, uchránit se podařilo hlavně sousední kravín v hodnotě cca 300 tisíc korun. Podle vyšetřovatele byla příčinou vzniku požáru s největší pravděpodobností hra dětí s otevřeným ohněm.

PSALI JSME TAKÉ: Dvě hasičské jednotky zasahovaly u travního požáru plantáže starého sadu

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na