Domů Z regionu Praha Na stavbě administrativní budovy v Praze hořela lepenka, zasahovaly tři hasičské jednotky

Na stavbě administrativní budovy v Praze hořela lepenka, zasahovaly tři hasičské jednotky

0
Sdílet
V Praze 7 hořela uskladněná lepenka na stavbě administrativní budovy, na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Autor: HZS Praha / R. Krahulík.

Praha – Tři jednotky pražských hasičů zasahovaly dne 12.10.2017 od 10:12 hodin u požáru na staveništi administrativní budovy v Argentinské ulici v Praze 7. První jednotka z holešovické stanice na místě byla dvě minuty od ohlášení události.

Požár na ploše 20×30 metrů zasáhl asfaltovou izolaci a uskladněné balíky s polystyrenovou izolací. Zplodiny hoření poškodily fasádu části budovy do výšky asi 20 metrů, sálavé teplo poškodilo její skleněnou výplň. Požár byl lokalizován v 10:29 hodin, následně hasiči dohašovali části izolace a provedli kontrolu v podzemních prostorách budovy.

Hasiči během zásahu zachránili jeřábníka, který v kouři uvízl v horní kabině stavebního jeřábu. Zdravotnická záchranná služba  odvezla preventivně čtyři žáky z nedaleké střední školy, kteří sledovali požár a lehce se nadýchali zplodin hoření. Na místě zasahovaly jednotky z holešovické, centrální a Petřinské stanice.

ČTĚTE TAKÉ: V. Mistrovství Hasičského záchranného sboru ČR ve volejbale se blíží

Škoda se vyšplhala na několik milionů korun, příčinou požáru je nedbalost při lepení asfaltové izolace.

Autor: mjr. Bc. Martin Kavka
tiskový mluvčí
HZS Praha

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar