Domů Hlavní zprávy Stanovisko Policie ČR se k nebezpečné smrtelné hře Modrá velryba nemění

Stanovisko Policie ČR se k nebezpečné smrtelné hře Modrá velryba nemění

0
Sdílet
Ilustrační snímek smrtící hry Modrá velryba. Autor: Policie ČR

Praha – „V minulých dnech jsme o postupu Policie ČR ve věci informování veřejnosti v případu výskytu fenoménu nazývaném „Modrá velryba“ informovali ministra vnitra,“ říká mluvčí Policejného prezidia ČR plk. Jozef Bocán.

Ministr byl ze strany policejního prezidenta v obecné rovině informován o skutečnostech, které nás vedly ke zveřejnění varovné tiskové zprávy, pomocí které jsme apelovali především na rodiče teenagerů a pedagogy, aby si ve zvýšené míře všímali projevů dětí, které mohou mít souvislost s rizikovým chováním v prostředí sítě internet.

Policie ČR tento postup zvolila na základě několika prokazatelně zadokumentovaných případů sebepoškození či vydírání dětí v prostředí internetu a také jako reakci na informace získané od zahraničních partnerů, kteří v nejednom případě přistoupili taktéž k vydání varujících tiskových zpráv. Po zveřejnění první tiskové zprávy se s podezřením na toto rizikové jednání ve vztahu k dětem obrátilo na Policii ČR několik dalších lidí.

Na stanovisku Policie ČR se tak nic nemění. Naše poznatky vychází z reálných případů a účel tiskové zprávy, kterým bylo varovat veřejnost, tak byl splněn.

PSALI JSME TAKÉ: Policie varuje: Pozor na podvodníky – rady nejen pro seniory

Autor: Honza Vraný,
redakce Heulos TV North Czechia

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na