Domů Z regionu Pardubický kraj Spory o pronájem se rozhodl řešit s nožem v ruce jedenašedesátiletý muž...

Spory o pronájem se rozhodl řešit s nožem v ruce jedenašedesátiletý muž z Chrudimska

0
Sdílet
Pachatel s nožem v ruce, ilustrační foto. Autor: archiv Policie ČR

Chrudimsko – Podezření z přečinů nebezpečného vyhrožování a výtržnictví sdělili policisté jedenašedesátiletému muži z Chrudimska, který se velmi netradičním způsobem rozhodl řešit své soukromé spory o pronájem s nožem v ruce. 

O případu dnes informoval policejní mluvčí Jiří Tesař s tím, že podezřelý muž začátkem letošního ledna zavítal na návštěvu ke své bývalé družce (45 let) do jedné z obcí poblíž Hlinska.

V domě se zrovna nacházel jeho majitel, který s pětačtyřicetiletou ženou řešil spory o nájemném.

„Žena údajně řádně nesplácela nájemné a v bytě prý bez souhlasu majitele prováděla různé úpravy. Tento spor se s nožem v ruce rozhodl zřejmě vyřešit za nájemnici její bývalý druh. Po různých výhrůžkách došlo k incidentu, při kterém majitel utrpěl drobnou řeznou ránu na prstě pravé ruky. Tuto událost hlinečtí kolegové začali prověřovat. Netrvalo dlouho a asi o dva dny déle se oba muži potkali u autobusové zastávky v Hlinsku,“ uvedl mluvčí chrudimské policie a doplnil, že podezřelý začal opět poškozenému vyhrožovat fyzickou újmou na zdraví.

„Za uvedené jednání může být jedenašedesátiletý muž od soudu v případě usvědčení potrestán až tříletým odnětím svobody,“ dodal k případu mluvčí policie Jiří Tesař.

-sim