Domů Hlavní zprávy Spolupráce Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje a Univerzity obrany v Brně

Spolupráce Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje a Univerzity obrany v Brně

0
Sdílet
Návštěva studentů Univerzity obrany v Brně na Krajském ředitelství policie Jihomoravského kraje v Brně. Foto: PČR JmK

Brno – Studenti Univerzity obrany v Brně mají možnost se seznámit s činností jednotlivých útvarů v rámci Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. V úterý 17. října 2017 během dopoledních hodin policisté jednotlivých útvarů přiblížili studentům činnost  vnější služby, Odboru služby dopravní policie, Odboru cizinecké policie a krizového řízení.

Seznámili studenty s úkoly Policie ČR při bezpečnostních opatření i v oblasti problematiky měkkých cílů. Součástí programu je také prohlídka integrovaného operačního střediska krajského ředitelství. Zde měli studenti příležitost vidět činnost operačních důstojníků přímo v praxi.

Univerzita obrany je vojenskou vysokou školou v České republice, která profiluje mimo jiné i budoucí civilní odborníky zejména ve prospěch bezpečnostního systému státu, obranného a bezpečnostního průmyslu a veřejné správy.

Cílem spolupráce je přiblížit studentům činnost policistů, úkoly Policie ČR a možnost setkat se s policisty, kteří vykonávají službu na jednotlivých specializovaných útvarech. Pracovníci Odboru personálního studenty seznámili s organizační strukturou krajského ředitelství, s odlišnostmi služebního poměru Armády České republiky a Policie ČR. Zváni jsou všichni také na Workshop Policistou na zkoušku, který se uskuteční v pátek 20. října 2017 v Brně.

Jihomoravská policie přijímá nové policisty a policistky, kteří mají zájem posílit základní útvary v celém kraji a doplnit počty příslušníků ve výkonu služby. V současné době pracuje u jihomoravské policie téměř tři a půl tisíce příslušníků, a do konce roku bychom jejich řady rádi rozšířili o desítky dalších nových policistek a policistů, kteří mají zájem o tuto zodpovědnou a smysluplnou práci.

Hledáme nové kolegy, kteří by se chtěli podílet na zlepšování bezpečnostní situace a veřejného pořádku, dohlížet na bezpečnost na silnicích, bojovat proti kriminalitě a neustále prohlubovat svoje znalosti a odbornou kvalifikaci.

Zdroj: mjr. Bc. Štěpánka Komárová PČR JmK

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na