Domů Z regionu Středočeský kraj Společný zásah se speleology v Netopýří jeskyni mají za sebou Berounští hasiči

Společný zásah se speleology v Netopýří jeskyni mají za sebou Berounští hasiči

0
Sdílet
Hasiči nacvičovali v Netopýří jeskyni společný zásah se speleology. Autor: HZS Středočeského kraje / PS Beroun

Berounsko – V pátek 10. listopadu, v odpoledních hodinách proběhlo na Berounsku neobvyklé prověřovací cvičení složek IZS – záchrana osob z podzemí. 

O cvičení informoval prostřednictvím krajských Středočeských hasičů velitel berounské hasičské stanice Pavel Šimek s tím, že cvičení samotné se uskutečnilo v lokalitě lomu Chlum v jeskynním systému Srbské – Netopýří jeskyně za účasti lezecké skupiny ze stanice Beroun HZS Středočeského kraje a Speleologické záchranné služby České speleologické společnosti – stanice Čechy.

Námětem byla záchrana osob z podzemí. Cvičení mělo za cíl maximálně simulovat reálné podmínky při podobné nehodě, prověřit materiální a odbornou připravenost a součinnost jednotlivých složek.

Během poměrně náročného šestihodinového cvičení byly nasazeny všechny dostupné prostředky a technika a současně procvičeny konkrétní záchranné činnosti. Z důvodu déletrvajícího nasazení bylo vytvořeno týlové zázemí a zajištěno spojení s podzemím pomocí speciálního vysílacího systému Nikola.

Cvičení se zúčastnilo celkem 28 zasahujících, z nichž většina byla nasazena přímo v podzemí.

„Zvláštní poděkování patří členům místní základní organizace České speleologické společnosti, kteří reálně simulovali zraněné osoby a spolupracovali na rozehře cvičení, doplnil velitel berounské hasičské stanice Pavel Šimek.

ČTĚTE TAKÉ:Fiktivní srážka dvou vlaků paralyzovala kolínské nákladové nádraží

-lid.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na