Domů Hlavní zprávy SMUTNÉ VÝROČÍ: Před devíti lety tragicky zahynul chomutovský policista Roman Jedlička rukou...

SMUTNÉ VÝROČÍ: Před devíti lety tragicky zahynul chomutovský policista Roman Jedlička rukou vraha

0
Sdílet
Policisté vzpomínají na svího azstřeleného kolegu Romana Jedličku u pomníku. Autor: Honza Vraný

Chomutov – Dnes je to přesně devět let, kdy do služby naposledy nastoupil policista Roman Jedlička z Chomutova. Osudného 3. září 2008 se naposledy rozloučil se svou přítelkyní, která tehdy čekala jeho dítě a šel dohlížet na bezpečnost města. V ten den společně se svými kolegy dopadl vraha. Sám však při policejním zákroku tragicky zemřel.

Ani po devíti letech na Romana desítky lidí nezapomněly. V jejich srdcích totiž žije dál. Pomník Romana Jedličky u bývalé pošty opět ožil barvami květin, které mu lidé přinesli. Nechybí každoročně ani květiny od vietnamské rodiny, která ve stejný den přišla o jednoho ze svých členů.

Co se 3. září 2008 vlastně stalo?

Devětatřicetiletý sériový vrah Roman Postl z Teplic se v tento osudný den pohyboval centrem Chomutova. To už měl za sebou tři vraždy. Přišel do baru Las Vegas. Zřejmě chtěl peníze, vietnamský mladík mu je možná nechtěl vydat. Okolo průběhu panují dodnes nejasnosti, ovšem výsledek byl jasný. Vrah barmana následně zastřelil a hernu zapálil aby zahladil stopy.

To, že se něco děje, zpozoroval jeden z nájemníků, který nakonec přivolal policejní hlídku. Ta začala střelce pronásledovat a dostihla ho právě před starou poštou. Útočník znovu vytáhl pistoli a následně strhla se přestřelka. Jedna z kulek zasáhla tehdy osmadvacetiletého policistu Romana Jedličku do hrudníku. Těžce zraněný policista byl převezen do nemocnice, kde krátce na to bohžel těžkým poraněním podlehl.

Postřelen byl tehdy i několikanásobný vrah Postl. Lékaři ho operovali. Poté byl chvíli dokonce při vědomí, hovořil s policisty, kterým se přiznal k další vraždě. Nakonec ale vážná zranění také nepřežil, zemřel 8. září, tedy pět dní po tragické policejní přestřelce.

Dvojnásobná vražda tehdy otřásla širokou veřejností i policejním sborem. Zastřelený mladý policista sloužil u policie osm let. Na světě po sobě zanechal ještě nenarozenou dcerku Natálku.

PSALI JSME: Při policejní honičce došlo i na střelbu. Hledaný muž policistům ale utekl

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na