Domů Dopravní nehody Smrtelná dopravní nehoda. Na jihočeských silnicích zemřel další motorkář

Smrtelná dopravní nehoda. Na jihočeských silnicích zemřel další motorkář

0
Sdílet
Smrtelná dopravní nehoda - Český Krumlov – Přísečná. Autor: Policie ČR

Český Krumlov – Přísečná – Po středeční tragické dopravní nehodě, která si vyžádala dva životy motorkářů, zemřel na jihočeských silnicích další motorkář.

K události došlo krátce po půl druhé hodině odpolední na hlavním silničním tahu I/39 v katastru obce Přísečná na Českokrumlovsku. Na místě zasahovaly všechny složky IZS.

Dle prvotního šetření řidič (24) motocyklu tovární značky Aprilia, jedoucí po uvedené komunikaci ve směru na Český Krumlov, zatím z přesně nepotvrzené příčiny vyjel při projíždění pravotočivé zatáčky do protisměru, kde se jeho stroj čelně střetl s vozidlem tovární značky Škoda Octavia. Následkem pádu mladík utrpěl závažná poranění, kterým na místě podlehl. Jeho motocykl se po nárazu vzňal a shořel. Řidič a spolujezdec ve Škodě Octavii utrpěli naštěstí jen lehká poranění a po ošetření na místě byli převezeni na pozorování do českobudějovické nemocnice.

Přesná příčina a průběh nehody jsou předmětem následného šetření českokrumlovských dopravních policistů. K objasnění všech skutečností bude u zemřelého provedena zdravotní pitva. Zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče Škody Octavia proběhla s negativním výsledkem. Provoz v místě nehody byl omezen jen částečně.

Jak již bylo sděleno, na jihočeských silnicích vyhasly od středečního večera do dnešního odpoledne již tři životy motorkářů. Opětovně tímto nejen na motorkáře, ale i další účastníky dopravního provozu apelujeme, aby důsledně dodržovali všechna pravidla bezpečnosti silničního provozu.

Uvedený mladík se tak v tomto roce stal již 39. obětí tragických dopravních nehod na jihočeských silnicích.

Autor: por. Mgr. Miroslav Doubek, Policie ČR KŘP Jihočeského kraje 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na