Domů Z regionu Ústecký kraj Školák oloupil dvě babičky v Mostě! Mladému lupiči nebylo ještě ani 15...

Školák oloupil dvě babičky v Mostě! Mladému lupiči nebylo ještě ani 15 let!

0
Sdílet
Jan Vraný / JV PRESS - fotografie
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: Jan Vraný / agentura JV Press Most

Most – Hned dvě loupeže má na svědomí chlapec, kterému nebylo ještě ani patnáct let. Mostecká policie proto nyní odložila dva případy. Začátkem měsíce v odpoledních hodinách odcizil neznámý mladík u jednoho mosteckého supermarketu starší ženě kabelku, kterou jí vytrhl z ruky a poté z místa utekl.

Dohonil ho náhodný cyklista a kabelku mu vzal a poté ji vrátil okradené seniorce. Ke zranění babičky naštěstí nedošlo.

Informuje o tom mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že odcizením věcí by ženě vznikla škoda ve výši 2 800 korun.

Po druhé šlo o loupež, kdy se neznámý mladík pokusil poblíž zimního stadionu u tramvajové zastávky odcizit ženě kabelku, kterou nesla v ruce. Seniorka ji však pevně držela a při tom upadla na zem a s mladíkem se o tašku přetahovala.

Osmdesátiletá důchodkyně svůj majetek ale nakonec ubránila a mladík z místa utekl bez lupu. Poškozená žena utrpěla lehké zranění, se kterým vyhledala lékařské ošetření. „Kriminalisté následně zjistili, že oba skutky má na svědomí stejný hoch, kterému ještě nebylo 15 let,“ dodala mostecká policejní mluvčí Ludmila Sětláková s tím, že vzhledem k věku dětského pachatele policisté případy odložili.

Autor: Honza Vraný
e-mostecko.cz,
JV Press Most